w

Bitpay sponsorem LAUNCH Hackathon 2014

Płatność Bitcoin

Coinbase nie jest jedynym portalem obsługującym cyfrowe płatności, który włącza się w hackathony. BitPay dziś oświadczyło, że będą głównym sponsorem LAUNCH Hackathon 2014, odbywającym się w kalifornijskim San Francisco — konkretniej w Centrum Designu San Francisco.

Wydarzenie odbywa się w dniach 21-23 lutego i ponad 2 miliony dolarów w inwestycjach oraz nagrodach pójdzie do więcej niż 1000 programistów rywalizujących ze sobą.

Co ciekawe, Bitcoin oferuje dodatkową zachętę finansową dla programistów na hackathonie, którzy wykorzystają niedawno ogłoszone API Bitcoinowej „Bramki Płatności” (Bitcoin Payment Gateway) i open-shource’owej biblioteki JavaScript – Bitcore.

– BitPay rozwinął i wypuścił Bitcore, aby zachęcić do tworzenia nowych projektów. Podnosimy poprzeczkę dla programistów w przestrzeni Bitcoinowej. — powiedział Eric Martindale, ewangelista programowania w BitPay. — Naszym celem jest stworzenie możliwości implementowania potężnych integracji finansowych w aplikacjach Bitcoinowych.

Z całą pewnością potencjał powstania nowych projektów, opierających się na Bitcoinach, jest wielki. Nie możemy się doczekać wyników tego wydarzenia.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Czy Bitcoin będzie kiedykolwiek tak popularny jak złoto?

Moneta Bitcoin

Overstock.com sprzedał za BTC przedmioty warte w sumie 870 tys. dolarów