w

Overstock.com sprzedał za BTC przedmioty warte w sumie 870 tys. dolarów

Moneta Bitcoin

W większym tekście opublikowanym w „Forbesie” przez Kashmir Hill, wspomniano że Overstock.com zdołał sprzedać za Bitcoiny rzeczy warte około 870 tys. dolarów amerykańskich — na prawie 4 tys. zamówień.

W międzyczasie, dyrektor generalny firmy – Patrick Byrne – zakupił kryptowalutę w kwocie odpowiadającej milionom dolarów amerykańskich i ma zamiar ją chomikować.

– Trzymam ją tak jak trzymam złoto. Chcę mieć solidne zabezpieczenie w razie, gdyby coś się stało. Zawsze miałem pewne obawy co do tradycyjnych walut. Złoto było odpowiedzią, ale nie ma tak dobrego przełożenia na erę cyfrową. — powiedział „Forbesowi”.

Teraz widać, że Byrne jest bardzo zaangażowany w Bitcoinową sprawę.

– Chcę móc płacić sprzedawcom i pracownikom w Bitcoinach, jeśli tego zechcą – powiedział. – Robię to, bo chcę pchnąć Bitcoiny dalej.

I to robi. Gdy w ostatnim roku rozmawiałem z panem Byrnem przez telefon, powiedział mi, że widzi niesamowity potencjał w Bitcoinie. Od momentu, gdy ogłosił rozpoczęcie akceptowania Bitcoinów przez jego firmę, cyfrowa waluta zdobyła jeszcze więcej zainteresowania publicznego i legitymacji społecznej.

Nie kończy on jednak na Bitcoinach. Byrne jest zainteresowany także innymi wirtualnymi walutami, jak na przykład Litecoiny. Posunięcia jego firmy nie były w żadnym wypadku chwytem reklamowym. On naprawdę wierzy w cyfrowe waluty.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatność Bitcoin

Bitpay sponsorem LAUNCH Hackathon 2014

Moneta Bitcoin

Goldman Sachs rzekomo pisze o Bitconach w dokumencie dla klientów