w

Bitcoin-24 powoli zaczyna dawać oznaki powrotu do życia

Moneta Bitcoin

Bitcoin-24 powoli zaczyna dawać oznaki powrotu do życia. Firma nie funkcjonowała od kwietnia br. kiedy to władze zablokowały jej konta bankowe, o czym informowaliśmy zaraz po rozpoczęciu się problemów.

Wg najświeższych informacji prawnicy z firmy Röhl, Dehm & Partner reprezentujący kantor potwierdzili, że klienci otrzymają niebawem notyfikacje e-mailem o należnych im płatnościach poprzez Commerzbank AG. “W tym e-mailu zapytamy się o wysokość kwoty a także o inne szczegóły takie jak imię, nazwisko, adres, data I miejsce urodzenia oraz narodowość” oświadczył adwokat Christian Röhl w komunikacie z 7 czerwca. “Przepraszamy za to opóźnienie”.

Ważna wiadomość została zamieszczona na stronie internetowej kancelarii ostrzegając wszystkich użytkowników korzystających z adresów gmail: “Otrzymaliśmy informację, że nasza korespondencja jest odbierana jako spam dlatego prosimy o sprawdzenie folderu ze spamem I oznaczenie naszych maili jako nie-spam. Bardzo dziękujemy”

W wątku na reddit, który pojawił się w poniedziałek jeden z użytkowników pod pseudonimem UnderpaidBIGtime poinformował o pierwszych wypłatach z rachunków EUR należących do Bitcoin-24. “A więc pierwsze pieniądze wpłynęły dzisiaj. Miejmy nadzieję, ze wszystkie rachunki będą wkrótce przywrócone do stanu poprzedniego”

Bitcoin-24, który był największym kantorem w Europie, został odcięty od sieci w kwietniu po tym jak organy w Niemczech I w Polsce zamknęły należące do firmy konta bankowe. Włąściciel kantoru Simon Hausford obwinia za całą sytuację oszukańcze transakcje dokonane przez przestępców, którzy użyli ataków phishingowych w celu włamania się na konta klientów. Pod koniec maja kancelaria reprezentująca interesy kantoru wydała oświadczenie, że blokada kont bankowych została usunięta przez prokuraturę w Berlinie. “To oznacza, ze podejrzenia dotyczące naszego klienta co do udziału w oszustwie I praniu brudnych pieniędzy nie potwierdziły się. Röhl-Dehm & Partner wówczas potwierdzili rozpoczęcie pierwszych wypłat klientom niemieckiego banku. Od dnia 07 czerwca nie było jakiejkolwiek wzmianki na temat sytuacji co do polskich kont.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatność Bitcoin

TREZOR – Kolejny krok w kierunku stworzenia bezpiecznego portfela Bitcoin

Ekosystem Bitcoin

Po 30 dniach grupa aniołów biznesu BitAngels podwaja sieć do 120 uczestników inwestując pierwsze 100,000 USD w platformę BlueSeed