w

TREZOR – Kolejny krok w kierunku stworzenia bezpiecznego portfela Bitcoin

Płatność Bitcoin

Bitcoin stając się coraz bardziej popularny jednocześnie zyskuje na wartości, co przyciąga coraz większe rzesze nie tylko entuzjastów projektu, ale również hakerów i złodziei. Do grona zwolenników Bitcoin na fali ostatniej bańki oraz dużego zainteresowania mediów, dołączyli użytkownicy, którzy nie potrafią dostatecznie zadbać o bezpieczeństwo swoich bitmonet. Powstało duże zapotrzebowanie na urządzenie, które zapewniłoby odpowiedni poziom bezpieczeństwa gromadzonych na nim środków. Między innymi z tego względu niedawno powstał projekt TREZOR aby zabezpieczyć bitcoiny użytkowników przed niepożądanymi osobami, które uzyskały dostęp do komputera posiadacza bitmonet.

Bezpieczeństwo jakie oferuje Bitcoin swoim uzytkownikom jest zapewnione przez samą sieć systemu. Należy jednak pamiętać o tym, że często gdy dochodzi do konfrontacji z uzytkownikiem sieci na poziomie jego komputera, zapewnienie bezpieczeństwa nie jest już sprawą tak oczywistą. Zdarza się, że użytkownicy nieodpowiednio dbający o bezpieczeństwo w sieci zupełnie nieświadomie instalują na swoich komputerach szkodliwe oprogramowanie w postaci key-logger’ów. Dzięki takim programom hakerzy mają prostą drogę do uzyskania dostępu do naszego portfela, a tym samym możliwość dysponowania jego środkami.

Urządzenie TREZOR to nie pamięć typu-flash jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. To raczej urządzenie, które w prosty sposób można sprzęgnąć ze swoim laptopem lub komputerem. Każda transakcja bitcoin, aby mogła się odbyć, musi zostać potwierdzona przez to urządzenie przed tym jak zostanie wysłana do sieci. Działa to na podobnej zasadzie jak czytnik kart, który można uzyskać w banku, aby móc dokonywać przelewów i transakcji.

Urządzenia zostało opracowane i stworzone przez Marka Palatinus, znanego społeczności Bitcoin jako Slush oraz Pavol’a Rusnak, założyciela praskiego hackerspace oraz entuzjastę projektów typu open source.

Urządzenie TREZOR może być kolejnym krokiem w kierunku popularyzacji Bitcoin oraz wyjścia z hermetycznego środowiska tzw. geek’ów komputerowych do szerszej grupy odbiorców, do której zaliczyć możemy przeciętnych użytkowników sieci internet.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Koparki Bitcoin

Atak większościowy 51% – Czego Bitcoin może nauczyć się od innych kryptowalut?

Moneta Bitcoin

Bitcoin-24 powoli zaczyna dawać oznaki powrotu do życia