w

LOLLOL OMGOMG SuperSuper

Nowa ustawa otwiera drogę do przyjęcia blockchain przez rząd USA

Zatwierdzenie przez rząd USA ustawy dotyczącej wydatków na obronę, zwanej Ustawą Autoryzująca Wydatki na Obronę Narodową (NDAA), może doprowadzić do powszechnego przyjęcia technologii blockchain przez agencje rządowe w USA. Dzieje się tak dlatego, że projekt ustawy zawiera zapis o nazwie Modernizing Government Technology Act (MGT), który pozwoli agencjom rządowym przekierowywać własne oszczędności na wewnętrzne fundusze kapitału obrotowego, które można wykorzystać do modernizacji swoich systemów IT.

Według wiceprezesa sektora technologii informacyjnych, Treya Hodgkinsa, Kongres Stanów Zjednoczonych chce, aby różne agencje miały swobodę w zakresie inwestowania swoich oszczędności.

Zgodnie z postanowieniami MGT, agencje rządowe są upoważnione do wydatkowania środków z kapitału obrotowego na inicjatywy modernizacyjne, które dzielą się na trzy kategorie, a mianowicie na migrację starszych systemów do usług świadczonych w chmurze, cyberbezpieczeństwo i inne innowacyjne i przełomowe technologie i platformy.

Chociaż nie zostało to jednoznacznie stwierdzone w ustawie, technologia blockchain jest kwalifikowana jako potencjalny kierunek alokacji środków na dalszy rozwój technologiczny agencji rządowych.

Todd Miller z ChromaWay, dostawcy usług baz danych działających w ramach Hybrid Blockchain, jest podekscytowany ustawą MGT ze względu na utorowanie agencjom rządowym drogi do nowych technologii, takich jak inteligentne kontrakty i blockchain.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Tysiące tajemniczych blokad kont na giełdzie Bittrex

Szwajcarski bank centralny: Bitcoin to “bardziej inwestycja niż waluta”