w

Wspólne stanowisko odnośnie Mt.Gox

Wykres Bitcoin

Celem tego dokumentu jest podsumowanie wspólnego stanowiska społeczności Bitcoin odnośnie serwisu Mt.Gox.

To tragiczne naruszenie zaufania użytkowników Mt.Goxa było skutkiem działania jednej firmy i nie odzwierciedla odporności, ani wartości Bitcoina, oraz przemysłu związanego z walutami kryptograficznymi. Istnieją tysiące zaufanych, oraz odpowiedzialnych firm związanych z Bitcoinem. Firmy te będą kontynuowały budowanie przyszłości pieniądza, poprzez tworzenie Bitcoina bardziej bezpiecznym i łatwym w użytku dla klientów oraz handlowców. Podobnie jak w każdym nowym przemyśle, jest kilka złych graczy, którzy powinni zostać wyeliminowani i to jest tym co widzimy dzisiaj. Mt.Gox potwierdził te zagadnienia w prywatnych dyskusjach z innymi członkami społeczności.

Jednakże jesteśmy przekonani, że silne firmy związane z Bitcoinem, prowadzone przez bardzo kompetentne zespoły i wspierane przez wiarygodnych inwestorów będą się rozwijały i spełnią obietnicę, że Bitcoin zaoferuje przyszłość płatności w erze Internetu.

W celu przywrócenia zaufania nadszarpniętego przez błędy Mt.Goxa, odpowiedzialne giełdy Bitcoin pracują wspólnie, oraz są zobowiązane do zapewnienia przyszłości Bitcoina, oraz bezpieczeństwa środków klientów. W ramach działań mających na celu uspokojenie klientów, oraz opinii publicznej, poniższe firmy będą w ciągu najbliższych dni współpracowały. Wszystkie środki są trzymane w pewny i bezpieczny sposób: Coinbase, Kraken, BitStamp, Circle i BTC China.

Usilnie wierzymy w przejrzyste, rozważne i kompleksowe działania podjęte w celu ochrony konsumentów. Zobowiązujemy się je prowadzić.

Instytucje związane z Bitcoinem tj. giełdy, operatorzy portfeli oraz operatorzy płatności pełnią wysoce istotną funkcję opiekunów Bitcoinów, które przechowują jako aktywa swoich klientów

Funkcja opiekuna winna jest obejmować wysokie wymagania odnośnie standardów. Chodzi o odpowiednie zabezpieczenia, które poddawane są niezależnym kontrolom i regularnie testowane. Dodatkowo, na miejscu byłyby udostępnione do wglądu bilanse, rezerwy w formie handlowej, stworzenie przejrzystego i godnego zaufania systemu rozpoznawania klientów, oraz jasna polityka nie wykorzystywania aktywów klientów do obrotu we własnym zakresie w celu stosowania dźwigni finansowej.

Następujący liderzy branży podpisują się pod tym oświadczeniem:

Fred Ehrsam and Brian Armstrong — Twórcy Coinbase

Jesse Powell — CEO Krakena

Nejc Kodrič — CEO Bitstamp.net

Bobby Lee — CEO BTC China

Nicolas Cary — CEO Blockchain.info

Jeremy Allaire — CEO Circle

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Prezes Mt.Gox opuścił zarząd The Bitcoin Foundation, cena Bitcoina spada

Płatność Bitcoin

Bankomat bitcoin w czwartek zadebiutuje w największym centrum handlowym Ameryki Północnej