w

Prezes Mt.Gox opuścił zarząd The Bitcoin Foundation, cena Bitcoina spada

Wykres Bitcoin

Kolejną kroplą która przelewa czarę goryczy Mt. Gox (wliczając w to ponowne zamrożenie możliwości wypłat), the Bitcoin Fundation ogłosiła dziś wieczorem:

Ze skutkiem natychmiastowym, Mt. Gox złożył wniosek rezygnacji z pełnienia funkcji członka zarządu.

Po tej wiadomości cena BTC na tej umierającej giełdzie znacząco spadła, choć był to dzień dość dużych wahań kursu – ceny zawierały się w przedziale do 151$ do 239$ i spadły do poziomu 190$ po ogłoszeniu rezygnacji.

The Bitcoin Foundation:

Mt. Gox rezygnuje z fotela członka zarządu the Bitcoin Fundation

Jon Matonis, 23 luty 2014:

Ze skutkiem natychmiastowym, Mt. Gox złożył wniosek rezygnacji z pełnienia funkcji członka zarządu. Jesteśmy mu wdzięczni za jego cenny wkład jako członka-założyciela the Bitcoin Fundation podczas jej tworzenia. MtGox Co. Ltd. (Japonia) posiadało jedno z trzech wybieranych miejsc członków zarządu.

Szczegółowe informacje, w tym procedur wyborów, będą podane później. Wciąż nie ma dalszych informacji kiedy MtGox wznowi wypłaty środków.

Jak pisze CoinDesk:

To już drugi raz w ciągu ostatnich miesięcy kiedy starszy członek zarządu Bitcoin Fundation oraz członek zarządu rezygnują ze swoich pozycji. Prezes zarządu BitInstant Charlie Shrem, kto był zastępcą dyrektora zarządu, również zrezygnował z pełnienia funkcji pod koniec stycznia, po jego aresztowaniu z zarzutami o pranie brudnych pieniędzy.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Handel na Mt.Gox wstrzymany – Strona zawieszona

Wykres Bitcoin

Wspólne stanowisko odnośnie Mt.Gox