w

Bankomat bitcoin w czwartek zadebiutuje w największym centrum handlowym Ameryki Północnej

Płatność Bitcoin

Nie tak długo po uruchomieniu pierwszego bankomatu z Bitcoinami w Stanach Zjednoczonych, Robocoin dzisiaj ogłosił plany uruchomienia kolejnego — tym razem w największym centrum handlowym Ameryki Północnej, w czwartek 26 lutego.

Planowana lokalizacja Robocoina będzie największą z dotychczasowych pod względem ruchu, a mowa o West Edmonton Mall w Albercie, kanadyjskiej prowincji. Według firmy, maszyna będzie stała przy wejściu numer 50, niedaleko od kawiarni Second Cup. To centrum handlowe mieszczące się na 5,3 miliona stóp kwadratowych jest rocznie odwiedzane przez ponad 30 milionów ludzi. Powierzchnia i rozmiary West Edmonton Mall sprawiają, że można to centrum handlowe porównać z małym miastem.

— Jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, że możemy postawić maszynę Robocoin w największym centrum handlowym w Ameryce Północnej. Jest to miejsce z największym ruchem ze wszystkich lokalizacji Robocoina — powiedział Dyrektor Generalny firmy, Jordan Kelley. — Umieszczenie bankomatu w tym miejscu świetnie wspiera cel Robocoina – dostarczyć Bitcoiny szerokiej rzeszy ludzi.

W centrum znajduje się ponad 800 sklepów, 10 atrakcji światowej klasy (między innymi park wodny), 100 miejsc, gdzie można coś zjeść, 2 hotele, i finalnie — możecie wierzyć lub i nie — całe centrum jest zakwalifikowane jako zoo.

Nowa lokalizacja będzie szansą dla ludzi niezaznajomionymi z Bitcoinami — będą mogli kupować kryptowalutę, płacąc tradycyjną i wymieniać ją z powrotem bardzo łatwo.

Pierwszy bankomat Bitcoinowy na świecie został zainstalowany przez Robocoina w kawiarni w środmieściu Vancouver. W pierwszych miesiącach jego działania, przez maszynę przeszło ponad 1 milionów dolarów w transakcjach.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Wspólne stanowisko odnośnie Mt.Gox

Płatność Bitcoin

Coinbase przekroczył 1 milion portfeli!