w

Mark Karpeles rezygnuje z bitcoinów i zakłada firmę hostingową

Farma Bitcoin

Mark Karpeles, CEO upadłej giełdy bitcoin Mt.Gox, zrezygnował z dalszych podbojów rynku kryptowalutowego i wystartował serwis web hostingowy. Firma nazywa się Forever.net i zarejestrowana jest na Karpelesa i Tibanne – spółkę macierzystą Mt.Goxa. Najbardziej interesującym faktem jest to, że na stronie brak jakichkolwiek informacji o bitcoinie. Czy Karpeles całkowicie zrezygnował z kryptowalut?

Karpeles dotychczas starał się unikać pytań na temat upadku Mt.Goxa, ale chętnie podejmuje rozmowę na temat innych projektów. Powiedział między innymi, że Tibanne od lat prowadzi biznes web hostingowy. W jego wypowiedzi dla NewsBTC można przeczytać:

W przeciwieństwie do innych tematów, jestem skłonny porozmawiać o Forever.net. (..) Zajmujemy się tym [web hostingiem] od 2009 roku i nawet przed założeniem Tibanne pomagałem założyć kilka innych firm w tej samej branży.

Forever.net będzie oferować serwery VPS z macierzami RAID1 i RAID5 z zapasowymi dyskami na wypadek awarii.

Plan biznesu jest wszystkim dobrze znany, ale najciekawszy jest oczywiście system płatności. Karpeles twierdzi, że Tibanne znacznie ucierpiała po upadku Mt.Goxa i skupiają się na kontroli wydatków oraz generowaniu dochodu. Co więc z bitcoinami? Karpeles skomentował:

Bierzemy pod uwagę przyjmowanie płatności w BTC/LTC/itp. Inny serwis web hostingowy, należący do Tibanne, przyjmuje BTC od września 2010 i wygenerował zyski ponad 13 tys. bitcoinów.

Wydaje się, że póki firma nie „pozbiera się” po porażce giełdy, Karpeles nie chce ponownie wchodzić w świat kryptowalut, choć nie odrzuca takiej możliwości. Ale z racji, że jego imię było dość często powtarzane przez portale bitcoinowe i finansowe, może chce poczekać aż sprawa Mt.Goxa całkowicie ucichnie.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Prokuratura postawiła nowe zarzuty założycielowi Silk Road

Bitcoin

500 studentów uniwersytetu HAN w Holandii otrzyma darmowe bitcoiny