w

LOLLOL OMGOMG SuperSuper WTFWTF

Mark Karpeles: Mt. Gox rósł zbyt szybko

Wykres Bitcoin

CEO Mt. Goxa w końcu przełamał milczenie po stracie 850 000 BTC. W wywiadzie dla Wall Street Journal wyjawił swój strach, gniew i frustracje, kiedy w lutym bieżącego roku zorientował się, że stracił środki warte ponad pół miliarda dolarów.

Głowa firmy jako najsłabsze ogniwo wskazał zarządzanie, przyznając, że nie udało mu się opanowac korporacyjnej struktury, w której mógłby zatrudniać doświadczonych specjalistów. Dodał także, że firma rosła zbyt szybko by mógł nad nią zapanować.

Oczywiście te tłumaczenia w żaden sposób nie poprawiają samopoczucia jego klientom, tymbardziej, że poza odzyskanymi 200 000 BTC nie zostaną przywrócone żadne nowe środki. Jedyną możliwością zwiększenia kapitału to próba sprzedaży popularnych domen takich jak bitcoins.com oraz akb.com należących do firmy.

Obecnie Karpeles mieszka wraz ze swoim kotem w niewielkim apartamencie w Tokio i cały czas zarządza swoim serwisem Tibanne. Odpowiadając na wielokrotne oskarżenia rozwścieczonych dłużników:

„Przysięgam że nigdy nie żyłem wystawnie. Niektórzy ludzie mówią, że wciąż posiadam bitcoiny albo mam jacht, ale to nie prawda. […] Jeśli ktokolwiek chce otworzyć giełdę Bitcoin, powiedziałbym mu: Bądź przygotowany na 24- godzinna ochronę biznesu”

Wykazuje też wolę wznowienia spotkań w Tokio, na których mógłby spokojnie rozmawiać o przyszłości, po tym jak afera przycichnie.

Podczas gdy atak hakerski ujawnił zniknięcie 850 000 BTC, to nastąpiło także fizyczne włamanie do siedziby firmy. Jeden z pracowników został oskarżony o kradzież wrażliwych danych.

Karpeles jest cały czas oficjalnym CEO Mt. Goxa, jednak nie ma już nad nią kontroli, gdyż w toku jest postepowanie śledcze. Jednak wiadomo już o przynajmniej dwóch grupach walczących o przejęcie kontroli nad upadłą giełdą. Są to Sunlot Holdings SaveGox i zespół Tokyo locals wspierany przez Chińską giełdkę OKCoin, które mają różne plany na reaktywacje giełdy.

Zapytany czy żałuje kupna giełdy odpowiedział:

„I tak i nie, nauczyłem się wiele ale i straciłem wiele”

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatność Bitcoin

Platforma do wzajemnych zakładów w bitcoin

Koparki Bitcoin

Aktualna opłacalność kopania BTC