w

Wielka Brytania anuluje VAT od Bitcoinów

Moneta Bitcoin

Brytyjskie organy podatkowe mają już nie pobierać podatku VAT od transakcji Bitcoinowych. A to jest tylko parę dni po upadku jednej z największych giełd świata — Mt. Gox — co dodało swoją cegiełkę do rosnącego sceptycyzmu świata wobec kryptowalut.

Na spotkaniu z brytyjskimi kupcami, HM Revenue & Customs oświadczyło, że nie będzie już pobierało dwudziestoprocentowego podatku od transakcji kontrowersyjną wirtualną metodą pąłtności. Jednak podatki dla firm i opłaty innych rodzajów wciąż będą pobierane.

Jak powiedział organ podatkowy, „HMRC współpracowało ściśle z przemysłem Bitcoinowym w temacie handlowania w Bitcoinach i zleceń. Niedługo zostanie wydany odpowiedni poradnik.”

Ten ruch pojawia się parę dni po tym jak Mt. Gox, jedna z największych giełd Bitcoinowych, ogłosiła upadłość, tracąc prawie 500 milionów dolarów w depozytach klientów po rzekomym ataku hackerskim.

Decyzja władz Wielkiej Brytanii jest sprzeczna ze światowym sceptycznym podejściem do Bitcoina, które mówi o tym jaki jest on niestabilny, mało odporny na ataki, wykorzystywany do prania brudnych pieniędzy i unikania podatków.

Całkowita wartość wszystkich Bitcoinów — kryptowaluty tworzonej przez sieć komputerów, które rozwiązują skomplikowane zadania matematyczne, jest szacowana na 6.9 miliardów dolarów według obecnych cen rynkowych. Jest to skok z 150 milionów dolarów wartości, będącej rok temu. Teraz jeden Bitcoin kosztuje około 680 dolarów, według giełdy BTC-E, co jest spadkiem w stosunku do jego najwyższej ceny — 1242 dolarów w grudniu.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Chiny

BTC China wprowadza Litecoin!

Farma Bitcoin

Student wykorzystuje komputery uczelni do górnictwa kryptowalut