w

Student wykorzystuje komputery uczelni do górnictwa kryptowalut

Farma Bitcoin

Co wieczór, student Londyńskiej uczelni (Imperial College) wkrada się do sali informatycznej w swojej szkole i włącza  wszystkie komputery. Na każdym z nich uruchamia skrypty i rozpoczyna wydobywanie kryptowalut, rozpoczynając rozwiązywanie algorytmów. Wykorzystuje komputery uniwersytetu do zarobienia własnych pieniędzy, bez niczyjej wiedzy.

Historia tego studenta odzwierciedla przypadek naukowca z Harvardu który wykorzystał superkomputer jego uczelni dla górnictwa dogecoin .

Jak sam opisuje, na swoim laptopie prywatnym miał małą szansę na wydobycie dogecoinów, tak więc po przerwie Bożonarodzeniowej, postanowił wrócić na uczelnię, wykorzystać większą ilość komputerów i stworzyć własną sieć do wydobywania kryptowalut. Do tej pory nie został przez nikogo nakryty.

Jego kopalnie wykorzystują sieci w Internecie, co oznacza, że ​​jego wysiłki są łączone z innymi za pośrednictwem strony internetowej. Po zainstalowaniu programu na każdym komputerze, ich indywidualna moc obliczeniowa jest liczona do jego jednego konta internetowego, pozwalając mu połączyć wiele komputerów o bardzo małej mocy obliczeniowej.

Nie wiadomo jakie konsekwencje poniósłby student jeżeli zostałby złapany. W przeciwieństwie do naukowca z Harvardu który wykorzystywał wysoko-technologicznie rozbudowany komputer, w tej sytuacji mowa jest o standardowych komputerach stacjonarnych wykorzystywanych na zajęciach.

Kwota którą  dotychczas udało mu się wydobyć jest dość skromna: zaledwie 30.000 DOGEcoinów, która obecnie posiada wartość tylko 20 PLN (33 $). Zamierza on jednak,  pozyskać duży zapas tej waluty internetowej i ma nadzieję, że jej cena  wzrośnie spektakularnie, podobnie jak Bitcoin.

Czy podwyższone koszty prądu które są obecnie generowane, odbiją się na podniesieniu czesnego dla wszystkich studentów? A może jest to nowy sposób by władze wielu uczelni sami wykorzystywali swój sprzęt komputerowy w godzinach wieczornych celem uzyskania dodatkowego dochodu?

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Wielka Brytania anuluje VAT od Bitcoinów

Bitcoin Mining

CloudHashing oferuje klientom Mt.Gox zniżki na kopanie