w

Włochy nakładają podatek 20% na wszystkie przelewy bankowe do Włoch, Bitcoin nietknięty

Bitcoin

Włoski portal informacyjny raportuje szokującą decyzję włoskiego rządu o nałożeniu podatku w wysokości 20% kwoty na wszystkie przelewy przychodzące do obywateli włoskich. Wszystkie międzynarodowe systemy płatności połączone z kontami bankowymi, takie jak PayPal, Western Union czy — rzecz jasna — przelewy bankowe, będą objęte tym podatkiem.

Ten brutalny podatek, połączony z już ostrymi opłatami za pieniądze ze spadków, może wyciągnąć aż do jednej trzeciej wartości międzynarodowych przelewów.

Obywatele mogą skontaktować się z odpowiednim urzędem w celu zwrotu ich pieniędzy, pod warunkiem że mogą udowodnić, iż pieniądze te nie należą do kategorii „przychód”.

Wygląda na to, że to prawo będzie miało sporo różnych, nie do końca zamierzonych, skutków. Włosi mogą być zmuszeni albo do otwierania kont w zagranicznych bankach, albo do przejścia na Bitcoiny, aby robić biznesowe interesy.

Naszym włoskim przyjaciołom sugerujemy skierowanie się do włoskiego podforum BitcoinTalk, aby rozmawiać o tej kryptowalucie po włosku lub na włoską wersję strony LocalBitcoins, aby owe Bitcoiny zakupić.

Nie jest jasnym, co rząd Włoch chce osiągnąć nałożeniem tego podatku. Na pewno mniej pieniędzy przybędzie do Włoch, a wiele firm i żyć będzie zrujnowanych. Efekty ekonomiczne raczej będą negatywne, gdy w miarę czasu Włosi będą emigrowali, zamykali firmy albo wynajdywali inne sposoby na uniknięcie podatku.

Ponadto, Włochy niedawno nałożyły także limit górny na płatności gotówkowe w wysokości tysiąca euro. Tak drastyczne kroki, połączone z konfiskatą funduszy na Cyprze i trwającą debatą nad kolejnymi finansowymi pakietami pomocy w całej strefie Euro, sugerują gospodarczą przyszłość Europejczyków pod nadzorem centralnych banków w czarnych kolorach.

Ta informacja nie wywoła raczej gwałtownego wzrostu ceny Bitcoina, ze względu na to, że rynek jest skupiony głównie na jutrzejszym oświadczeniu Mt. Gox. Jednak sugeruje ona, że Bitcoin w dłuższej perspektywie czasowej stanie się coraz bardziej wartościowy, wraz z ludźmi chcącymi ochronić swoje dobra przed rządami swoich krajów.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Bank Tajlandii zmienia swój pogląd na Bitcoiny, handel wraca do porządku

Bitcoin Laptop

Oficjalne oświadczenie MtGox z 17.02.14