w

Największe instytucje bankowe inwestują w Bitcoin przekazując 75 milionów dolarów na rozwój Coinbase

Bitcoin złoto

Najwyraźniej instytucje bankowe połknęły haczyk i mimo spadkowej tendencji kursu Bitcoin, do ekosystemu wciąż napływa nowy kapitał. W 2014 roku łączna suma funduszy pochodzących z venture capital przeznaczonych na rozwój startupów opierających swoje działanie o system Bitcoin wyniosła 335 miliów dolarów, co stanowiło znaczną część spośród 443 milionów dolarów jakie do tej pory zostały zainwestowane w firmy związane z ekosystemem kryptowalut. Coinbase dzisiaj poinformowało, że na swój rozwój pozyskało właśnie do tej pory największy kapitał spośród wszystkich startupów Bitcoin, w wysokości 75 milionów dolarów. Fundusze pochodzą od jednych z najbardziej szanowanych instytucji finansowych na świecie, w tym: The New York Stock Exchange (NYSE), USAA, BBVA (wielki międzynarodowy bank) oraz największego operatora telefonii komórkowej w Japonii – NTT DoCoMo, Inc.

Łączne fundusze do tej pory pozyskane na rozwój przez Coinbase opiewają na sumę 106 milionów dolarów. Nowo pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na rozszerzenie usług na rynkach międzynarodowych, a także na pokrycie kosztów prawnych. Tom Farley, prezes NYSE wyznał:

Dzięki tej inwestycji, jesteśmy w stanie dotrzeć do nowej klasy aktywów poprzez połączenie sił z wiodącą platformą, która nadaje przejrzystości, bezpieczeństwa oraz zaufania dla istotnego rynku wzrostu. Coinbase przy wykorzystaniu naszych globalnych możliwości dystrybucyjnych i doświadczenia na rynku może liczyć na rozwój i wsparcie.”

Grupa inwestorów tą rundę finansowania postrzega głównie jako sposób wzmocnienia ekosystemu Bitcoin, którego Coinbase stał się znaczącą częścią. Dyrektor Wykonawczy BBVA Ventures, Jay Reinemann skomentował to wydarzenie następująco:

Coinbase oferując kompleksowe usługi dla konsumentów, przedsiębiorców oraz programistów, porusza najważniejsze aspekty tego szybko rozwijającego się ekosystemu, co sprawia, że jest jedną z najlepszych firm do stworzenia nowych rozwiązań i aplikacji dla technologii Bitcoin.”

To wydarzenie bezprecedensowo otwiera nowy rozdział w dziedzinie rozwoju infrastruktury Bitcoin. To również dobitny przykład na to, iż bankowość dostrzegła potencjał skrywający się w Bitcoin oraz technologią block chain w dużej mierze kryjącą się za jego sukcesem.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Ekosystem Bitcoin

Time Inc pierwszym znaczącym wydawcą przyjmującym bitcoin

Bitcoin Laptop

Nowa odsłona giełdy BitBay