w

Teksański polityk akceptuje dotacje na kampanię wyborczą w bitcoinach

Bitcoin

Greg Abbott jest prokuratorem generalnym stanu Texas i pracuje dla gubernatora od 2014 roku. Ogłosił właśnie, że będzie przyjmował dotacje w bitcoinach na swoją kampanię. Na swojej stronie wyjaśnia:

„Witaj społeczności Bitcoina! Prawo Teksasu pozwała politykom przyjmować waluty lub inne aktywa jako dotacje na kampanie. Ponieważ federalne prawo nie uznaje bitcoina za walutę wasza dotacja będzie uznana za wkład niepieniężny. W celu zapewnienia zgodności z prawem musimy wpisać Cię na listę darczyńców dlatego potrzebujemy Twoich danych osobowych.„

Użytkownik musi wypełnić formularz przed wysłaniem darowizny. Kwota darowizny jest wysłana do IRS, jednak nie będzie jej można odpisać od podatku. Nie jest to też pierwszy przypadek polityka przyjmującego płatności Bitcoin. Jest to dla nich bardzo dobra forma reklamy. Każde takie oświadczenie przyciąga uwagę mediów i stwarza szanse na potencjalnie większe dotacje.

Mimo iż Bitcoin na terenie Stanów Zjednoczonych jest uznany jedynie za własność, to dalej można go legalnie przekazać na rzecz kampanii dla polityka, który będzie wspierał nasze działania. Greg Abbott jest wielkim entuzjastą kryptowalut i dał temu już niejednokrotnie wyraz na swojej stronie zachwycając się innowacyjnością i duchem tego nowego ruchu.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoiny

Najdroższa rzecz jaką możesz kupić za bitcoiny

Bitcoin

Targi pracy dla ekspertów z dziedziny Bitcoina