w

Najdroższa rzecz jaką możesz kupić za bitcoiny

Bitcoiny

Nikogo już nie dziwi sprzedaż luksusowych samochodów czy domów za bitcoiny. Jednak najnowsza oferta wystawiona na BitPremier bije wcześniejsze aukcje na głowę. Do kupna jest 36 metrowy superjacht za cenę 22,727.741 BTC. Ta jednokadłubowa, trzypokładowa jednostka z Kalifornii ma w sobie wszystko co świeżo upieczony bitcoinowy multimilioner mógłby chcieć.

Za równowartość 11 mln dolarów nowy nabywca dostanie jednostkę wyposażoną w pokoje gościnne, jadalnie, bar, sterówkę, kuchnie, kajuty dla obsługi i oczywiście taras widokowy. Firma,która go produkuje to The Advantaged Yacht Charter and Sales z Miami Beach, przyjmuje płatności BTC już od października 2013, jednak dopiero w lutym tego roku nastąpiło pierwsze zamówienie w tej walucie.

Sam jacht został wystawiony na stronie BitPremier która specjalizuje się w prywatnych i anonimowych aukcjach dla klientów z najzasobniejszym portfelem. Można tam kupić zaczynając oczywiście od jachtu: Samochód Tesla Roadster za 191 BTC, wyspę, a właściwie jej sporą cześć za 20 893 BTC, bilet na pokaz Victoria Secret Fashion za 40,7 BTC, czy lot w kosmos za 207 BTC.

Największą dotąd płatnością zrealizowaną w bitcoinach była willa na Bali o równowartości 500 tys. dolarów. Założycielem portalu BitPremier jest Alan Silbert, prywatnie brat Barrego Silberta – CEO SecondMarket o którym również pisaliśmy.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w sieci – Akceptowalne minimum

Bitcoin

Teksański polityk akceptuje dotacje na kampanię wyborczą w bitcoinach