w

Rząd Stanów Zjednoczonych sprzedaje Bitcoiny – cena na rynkach spada

Bitcoiny

Po pozytywnym zaopiniowaniu przez sąd najwyższy było wiadomo, że przejęte przez FBI Bitcoiny zostaną sprzedane, jednak nie było wiadomo kiedy. W końcu wczoraj wieczorem czasu polskiego ogłoszono aukcje pierwszej transzy BTC. Ze względu na duży pakiet posiadanych przez nich monet, inwestorzy zareagowali paniką, obniżając chwilowo cenę do 550 USD.

Rząd wszedł w posiadanie Bitcoinów po aresztowaniu Rossa Williama Ulbrichta, rzekomego twórcę i admina największego na świecie nielegalnego marketu Silk Road, w którym bez problemu można było kupić nielegalny asortyment. Przejęli wtedy 26 000BTc należących do niego i 150 000 użytkowników portalu.

W ogłoszeniu prasowym zawarto intencje sprzedaży 30 tys monet o wartości około 18 mln dolarów, które są aktualnie przetrzymywane w 2 portfelach przez US Marshal Serwise. Aukcja ma się odbyć 27 lipca. Każdy kto chce wziąć w niej udział musi wpłacić 200 tys USD wadium do 1 lipca, wysłać formularz zgłoszeniowy i skan dowodu tożsamości.

Licytacji zostanie poddane 9 pakietów po 3000BTC oraz jeden o wartości 2656.51306529BTC. Aukcja będzie trwała od 6 rano do 6 po południu i wiadomo, że jest nią zainteresowanych przynajmniej kilku dużych inwestorów. Rząd dalej pozostaje w posiadaniu 144 tys monet przejętych podczas postepowania w sprawie Silk Road, które prawdopodobnie zostaną zlicytowane na kolejnych podobnych aukcjach.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Rząd USA szykuje się do sprzedaży 30 tys. BTC: cena spada poniżej $600

Blockchain

Czym jest Atak 51% i czemu jest taki groźny?