w

Handel na Mt.Gox wstrzymany – Strona zawieszona

Wykres Bitcoin

Na Tokijskim Mt.Gox zrobiło się zupełnie cicho. Wraz z informacjami od użytkowników, dotyczących wstrzymania możliwości tradeingu, zostało także podane ogłoszenie iż firma ostatecznie upadła (jednak później usunięto termin „upadłość”). Poinformowano, że fakt niedostępności strony jest wynikiem spekulacji i nadużycia jej użytkowników.

Jednak niekwestionowana zgoda jest co do tego, że bestia upadła. Nie można potwierdzić tego bezpośrednio, ale cokolwiek się dzieje, Mt.Gox jest w krytycznym stanie.

Wcześniej tego popołudnia, Two-Bit Idiot opublikował niepotwierdzony raport, informujący że Mt.Gox straciło tysiące bitcoinów należących do użytkowników. Jego post był poprzedzony dokumentem dot. „strategii w sytuacji kryzysowej”, który ukazywał plany firmy na wyjście z tej sytuacji.

Fundacja Bitcoin opublikowała poniższe oświadczenie:

Jesteśmy zszokowani wiadomością, że Mt.Gox potwierdził niewypłacalność.
Pomimo tego, że nie możemy potwierdzić dobrych praktyk serwisu Mt.Gox, to możemy zapewnić że protokół Bitcoin funkcjonuje właściwie.

Podsumowując, jest wiele do przemyślenia. Nie jest pomocnym to, że firma postanowiła nie mówić otwarcie o swojej sytuacji. Powoduje to strach, niepewność oraz zwątpienie.

Zdecydowanie nadchodzą chwilę goryczy dla fanów BTC. Oficjalne stanowisko Infocoin.pl: Mt. Gox był nowotworem, który trapił społeczność bitcoinową od jakiegoś czasu, rak ustąpił, miejmy nadzieję, że obejdzie się bez większych przerzutów na inne giełdy. Teraz tylko szybki powrót do zdrowia!

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatność Bitcoin

Restauracja w Gdańsku akceptuje bitcoiny, wywiad z właścicielem

Wykres Bitcoin

Prezes Mt.Gox opuścił zarząd The Bitcoin Foundation, cena Bitcoina spada