w

Pierwsze linie lotnicze przyjmujące bitcoin

Płatności Bitcoin

Miło nam poinformować, że pierwszymi liniami lotniczymi przyjmującymi płatności w BTC są łotewskie AirBaltic. Jest to jedna z pierwszych znaczących firm w Europie decydująca się na taki ruch. Linie zostały założone w 1995 roku i przewożą rocznie około 2,5 mln pasażerów. Jej samoloty latają do Afryki, Azji i do wielu krajów w Europie, wliczając w to Polskę (Warszawa-Okęcie i sezonowo Gdańsk).

Użytkownik Twitter’a o nicku Club Alpaca poprosił firmę o potwierdzenie nowej formy płatności, odnosząc się do tematu na forum Reddit. Na odpowiedź nie musiał długo czekać:

Do przetwarzania płatności firma korzysta z usług BitPay’a i pobiera stałą opłatę w wysokości €5.99 – tyle samo co rezerwacja za pomocą karty kredytowej (zwykły przelew 50 eurocentów mniej).

Niektóre osoby zarzuciły firmie, że nie powinni stosować tak dużych opłat przy płatnościach w BTC. Wyjaśnienie pojawiło się również na profilu Twitter:

Opłata została dołączona na pokrycie kosztów przetwarzania i zarządzania rejestracją, nie za używanie samego Bitcoina.

Jesteśmy podekscytowani widząc, że duże europejskie firmy w końcu zaczęły dostrzegać kryptowaluty. Zastanawiającym faktem jest posiadanie przez rząd łotewski 99,8% udziałów w firmie, co może oznaczać początki adopcji bitcoina w Łotwie na szeroką skalę. Miejmy nadzieję, że firma odniesie sukces i kolejne pójdą jej śladem.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatności Bitcoin

Dell akceptuje Bitcoiny

Bitcoin Laptop

Ruszyła przedsprzedaż altcoina Ether