w

Pierwsze Jalapeno od Butterfly Labs dociera do zwykłego odbiorcy

Bitcoin Mining

Na forum Bitcointalk pojawiła się informacja o pierwszym dostarczonym Jalapeno, którego odbiorcą nie jest przedstawiciel mediów lub programista. Urządzenie trafiło do zwykłego użytkownika po niemal roku oczekiwania (zamówienie zostało złożone 23 czerwca 2012 roku). Czy oznacza to, że Butterfly Labs rozpoczęło realizację zleceń z pierwszej serii zamówień? Jeśli tak, to klienci, którzy złożyli zamówienia najwcześniej przez najbliższych kilka tygodni będą mogli cieszyć się przychodem z generowania monet na poziomie około 40 dolarów dziennie do momentu kiedy trudność znacznie wzrośnie. Jeśli rzeczywiście BFL rozpocznie teraz wysyłkę oczekujących zleceń, przewiduje się, że trudność wydobycia w krótkim czasie może wzrosnąć nawet ponad sześciokrotnie. Jeśli tak się stanie może okazać się, że mining dla klientów, którzy zamówili pojedyncze sztuki Jalapeno, okaże się zupełnie nieopłacalny.

Użytkownik o nicku HDSolar poinformował społecnzość, że dwa dni temu otrzymał e-mail od BFL mówiący o tym, że jego Jalapeno jest już w drodze.  „Zamówiłem maszynę pierwszego dnia i zdecydowałem się na jej zakup tylko dla zabawy” – informuje w swoim wpisie. „Zatem dzisiaj pojawiło się moje Jalapeno, więc  zdecydowałem się nakręcić film i zrobić zdjęcia urządzeniu, zanim je otworzyłem, tak aby inni użytkownicy mogli zobaczyć co było w pudełku i to jak urządzenie działa na moim systemie”. „Nie zamierzam go rozkładać na części pierwsze, bo chcę zobaczyć, jak działa i przekonać się, jak sprawuje się w porównaniu do FPGA oraz to, w jaki sposób działa bez mojej ingerencji w hardware. W drugim filmie można zauważyć, że szum wentylatora jest naprawdę duży, jednak nie pochodzi od Jala, tylko od wszystkich innych urządzeń, które są uruchomione w pomieszczeniu. Jala jest naprawdę cichy i jestem pod wrażeniem tego, jak dobrze działa”. Wydobycie bitmonet kształtuje się na poziomie na 5,1 GH / s. Urządzenie to po prostu działa świetnie tuż po wyjęciu z pudełka, ale powiem, że jego spód bardzo się nagrzewa.

Miejmy nadzieję, że BFL rzeczywiście rozpoczął wysyłkę urządzeń do zwykłych odbiorców. Wiarygodność użytkownika można poddawać w wątpliwość choćby z tego względu, ze w podpisie znajdującym się w stopce pod każdym wpisem umieszczonym przez niego na forum, widnieje zachęta do kupna urządzeń BFL o następującej treści:

60 GH/s BFL Single SCPre-Order Yours Today!
„„„ Only $1299.99 – butterflylabs.com „„„

Dziwić może też sam fakt, że każdy kto do tej pory otrzymał urządzenia od BFL nagrywa film przed rozpakowaniem otrzymanej paczki, w którym ukazuje jej zawartość, a następnie demonstruje jak działa maszyna.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Rozpoczęto wypłaty BTC z kont użytkowników zamkniętej giełdy Bitcoin-24

Płatność Bitcoin

Pay With Bits – Bitcoin tipbot funkcjonujący w realnym świecie