w

PeerNova – nowy operator kopania w chmurze

Farma Bitcoin

Dwie firmy zaangażowane w dziedzinie kopania Bitcoinów postanowiły połączyć siły. CloudHashing, który do tej pory oferował kontrakty na kopanie kryptowalut łączy się z projektantem sprzętu górniczego HighBitcoin.

Połączone firmy mają w planach działalność w modelu IaaS (infrastructure as a service) pod nowa nazwą PeerNova, podczas gdy CloudHashing nadal będzie umożliwiać kontrakty wydobywcze. Połączenie obu firm pozwoli na znaczną optymalizację całego procesu wydobycia i znaczne obniżenie kosztów w tym przypadku sprzętu górniczego.

W planach mają także świadczenie innych usług opartych o łańcuch bloków, w tym celu pozyskali nawet Atiqa Raze, wcześniejszego prezesa i dyrektora operacyjnego AMD. W swoim oświadczeniu napisał:

„To połączenie liderów branży bitcoina i technologicznych weteranów z Doliny Krzemowej. Będziemy budować aplikacje i platformy technologiczne zaadresowane do tego gwałtownie rozwijającego się rynku.”

Emmanuel Abiodun CEO CloudHashing zaznaczył że do tej pory firma korzystała z oferty wszystkich dostępnych topowych producentów, jednak wraz z połączeniem marka PeerNova używać będzie jedynie z specjalnych układów swojego udziałowca. Jednak sam CloudHashing nadal będzie dostarczał usługi wydobycia przeciętnemu użytkownikowi. Firma obecnie znajduje się w pierwszej dziesiątce największych kopalni Bitcoina na świecie posiadając moc 3,95PH/s. W rozmowie z CoinDesk powiedział także, że skupiają się teraz na klientach korporacyjnych i sprzedają aktualnie racki w minimalnej ilości 20 sztuk 40TH/s urządzeń.

29 kwietnia jednostka amerykańskiego departamentu skarbu odpowiedzialna za walkę z praniem pieniędzy, poinformowała, że firmy umożliwiające kopanie w chmurze powinny być uznawane jako jednostki wypożyczające sprzęt, a nie jako pośrednicy płatności (money transmitter). Pozwala to takim firmom jak PeerNova na prowadzenie działalności bez uzyskiwania zbędnych certyfikatów.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w sieci – Złap mnie jeśli potrafisz

Blockchain

Fidor bank wykorzystuje protokół Ripple