w

Fidor bank wykorzystuje protokół Ripple

Blockchain

Zdecentralizowany system płatności, prowadzony przez Ripple Labs, został wykorzystany przez Niemiecki bank Fidor jako część swojej infrastruktury. Wraz z tym oświadczeniem stał się pierwszym bankiem wykorzystującym tę technologię. Ma ona zapewnić konsumentom całodobowe przesyłanie pieniędzy i wszelkich innych walut za pomocą przelewu bankowego po niższych kosztach.

Jest to bezprecedensowa sytuacja, w której ten unikalny, open-sourcowy projekt staje się częścią komercyjnego banku i zastępuje dotychczasowe rozwiązania pomijając zbędnych pośredników.

Matthias Kröner CEO Fidor Banku wypowiedział się na temat korzyści płynących z tego rozwiązania:

„Ripple pozwala bezpiecznie i szybko wysyłać pieniądze, gdziekolwiek na świecie, beż żadnych dodatkowych kosztów, za pomocą tych samych produktów które oferujemy dziś.”

Klienci Fidor banku dalej będą korzystać z wszystkich usług jak do tej pory, nie jest też wymagane zakładanie nowego portfela Ripple. Operowanie środkami będzie możliwe dzięki jednemu z produktów banku zapewniającemu funkcjonalność internetowych płatności i tradycyjnego konta.

Sam bank również zamierza wykorzystywać protokół do wewnątrzbankowych przelewów między swoimi niemieckimi placówkami i ich partnerami, obniżając koszt związany z rozliczeniami i ryzykiem walutowym. Według Matthiasa ma to przynieść długoterminowe korzyści i ułatwić rozliczanie się z innymi bankami.

Ten Niemiecki bank jest często chwalony za swoje otwarcie na rynek e-commerce i płatności mobilne, jawnie też mówi o odchodzeniu od tradycyjnej formy bankowości.

Wykorzystywanie technologii zbliżonej do Bitcoina w oficjalnych rozliczeniach bankowych znacząco wpływa na wiarygodność tego typu przedsięwzięć, a przede wszystkim rozwija środowisko developerów i inwestorów tego segmentu rynku.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Farma Bitcoin

PeerNova – nowy operator kopania w chmurze

Bezpieczeństwo

LocalBitcoins zaatakowany