w

Mt. Gox jedną nogą w trumnie?

Wykres Bitcoin

Wciąż nawarstwiają się problemy Mt. Gox, gdzie cena pojedynczego bitcoina spadła poniżej 100$ kiedy giełda ogłosiła, że „kwestie bezpieczeństwa” były powodem niemożliwości wznawiania wypłat klientom, jak planowano wcześniej, reportuje CoinDesk. Mt. Gox zamieścił wiadomość na swojej stronie, że wznowienie wypłat zostało opóźnione z powodu przenosin siedziby do innego miejsca w Tokio.

Oprócz kwestii technicznych, w tym tygodniu mieliśmy do czynienia z paroma problemami związanymi z bezpieczeństwem, i w wyniku czego musieliśmy przenieść Mt. Gox do naszego poprzedniego biurowca w Shibuya. … Ruch ten, połączony z innymi zagadnieniami technicznymi i bezpieczeństwa, cofnął nasz postęp,” ogłasza Mt. Gox. Przez owe problemy techniczne użytkownicy Mt. Gox zostali postawieni w stanie zawieszenia na nieco ponad tydzień.

Dawniej giełda nr 1 na świecie, gdzie wirtualna waluta była wymieniana za ponad 1000$ zaledwie miesiąc temu. Jednak na początku tego miesiąca sytuacja szybko się odwróciła , kiedy deweloperzy Mt. Gox zauważyli problem ze swoim oprogramowaniem potwierdzającym wypłaty, który doprowadził do wstrzymania wypłat zarówno BTC jak i walut fiat. Później deweloperzy powiedzieli, że problemy te były spowodowane znanym juz wcześniej błędem zwanym “transaction malleability”, co oznaczało, że można było oszukiwać giełdę do wysyłania podwójnych wypłat. Błąd ten został zidentyfikowany w 2011, ale dopiero przez publikację Mt. Gox stał się bardziej znany. Jednak kiedy inne giełdy były w stanie wznowić wypłatę środków po paru dniach, Mt. Gox do tej pory nie był w stanie rozwiązać własnych problemów.

Teraz, gdy Mt. Gox spada w przepaść zapomnienia, cena kryptowaluty spadła do poziomów nie widzianych od sześciu miesięcy. Obecnie bitcoin na Mt. Gox odrobił do 230$ w trakcie pisania tego artykułu. Jednak jest to cena znacznie niższa od ceny średniej na innych giełdach wymiany, czyli w okolicy 590$.

Problemy Mt. Gox są uważane za główną przyczynę spadku wartości bitcoina – kryptowaluta ta była wymieniana za ponad 700$ na początku tego miesiąca. Można bezpiecznie powiedzieć, że BTC wydaje się być w stanie przetrwać tę burzę. W rzeczywistości fakt, że ceny pozostają wysokie na innych giełdach takich jak BTC-e oraz Bitstamp może oznaczać, że bitcoin jest dziś zaskakująco silny, i że jest stosunkowo bardziej stabilny niż był wcześniej.

Okaże się czy Mt. Gox będzie w stanie „wyzdrowieć” z całej tej katastrofy, ale wydaje się, że jego właściciele nie chcą się poddawać. Strona wciąż działa i umożliwia transkacje, mimo braku możliwości wypłat, a jeśli uda się rozwiązać te problemy to ci, którzy kupują teraz bitcoiny zrobią świetny „deal”, jako że cena prawdopodobnie powróci do normalnego poziomu.

Być może ta zapaść cenowa jest dla bitcoina rzeczą dobrą w perspektywie długoterminowej. Pomimo swojego statusu, Mt. Gox ma długą historię niekompetencji mająć wiele przestojów w przeszłości. Jeśli Mt. Gox naprawdę upadnie, przy odrobinie szczęścia będzie zastąpiony przez lepiej zorganizowane giełdy które są o wiele bardziej niezawodne. Jeśli tak, to powinno położyć kres sporej ilości negatywnej prasy na temat kryptowalut w obecnej chwili.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Goldman Sachs rzekomo pisze o Bitconach w dokumencie dla klientów

Wykres Bitcoin

Czyżby troszkę światła dla Mt Gox?