w

Czyżby troszkę światła dla Mt Gox?

Wykres Bitcoin

Znaki w blockchain sygnalizują, że Mt. Gox obsłużył dzisiaj małą liczbę zewnętrznych transakcji po raz pierwszy od czasu wstrzymania wypłat klientom wcześniej w tym miesiącu.

Poprzez użycie API Mt. Goxa i śledzenie łańcucha, czytelnik Reddita odkrył dowody, że parę transakcji zostało obsłużonych. Dodatkowo, są raporty, że użytkownicy zaczynają dostawać Bitcoiny, które wcześniej zamówili.

Ostatnio Mark Karpeles był pod niesamowitą presją ze strony społeczności Bitcoinowej, która naciskała, aby działał szybko, gdyż brak działań był bardzo szkodliwy dla waluty. Jako członek zarządu Fundacji Bitcoinowej jest on zobligowany do pomagania walucie w uzyskaniu legitymacji prawnej i społecznej.

„Podczas gdy ekonomia Bitcoinowa wyewoluowała, wszyscy zauważyliśmy bariery przeszkadzające w ich powszechnym używaniu — sieci robotów, które próbowały wysadzić sieć, hakerzy, którzy zagrażali portfelom i niezasłużona zła reputacja, wywołana ignorancją i niedokładnym przekazywaniem informacji.

Jasnym się stało dla nas, że coś musi się zmienić. Widzimy tę fundację jako rzecz konieczną dla przywrócenia dobrego imienia bitcoinom. Tylko wtedy możemy zwiększyć ich użytkowanie i wywrzeć pozytywny wpływ na światowe finanse.

Obecnie trwa zbieranie podpisów pod petycją proszącą o usunięcie pana Karpelesa z zarządu po jego decyzji o zostawieniu uruchomionego silnika handlowego Mt. Gox, przy zamrożeniu wypłat klientom. To poskutkowało na giełdzie cenami szybującymi w dół, poniżej 100 dolarów za jednostkę. Obecnie pod petycją jest 1695 podpisów.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Mt. Gox jedną nogą w trumnie?

Technologia Bitcoin

Przyszłość handlu bitcoinem oraz innymi walutami cyfrowymi