w

500 studentów uniwersytetu HAN w Holandii otrzyma darmowe bitcoiny

Bitcoin

500 nowych studentów uniwersytetu HAN w Holandii, przyjętych na kierunki Informatyka oraz Media i Komunikacja, dostanie bitcoiny warte 2 euro (0.0053 BTC) jako wprowadzanie do edukacji o kryptowalutach. Wraz z coinami otrzymają portfele i instrukcje jak korzystać z bitomatu. Dodatkowo uczelnia zawarła umowę z pobliskimi barami (polscy studenci byliby zachwyceni), które oferują specjalne zniżki dla płacących bitcoinami.

Uniwersytet podjął współpracę z holenderskim operatorem płatności bitcoin BitKassa, który zajmie się dystrybucją. Pomysł mógł być zainspirowany wydarzeniami na Instytucie Technologicznym w Massachusetts (MIT), który niedługo rozda 4,5 tys. studentom po 100 dolarów w bitcoinach. Mimo, że działania w przypadku obu uniwersytetów wydają się być podobne, MIT zachęca studentów do badań nad kryptowalutami, za to HAN chce by studenci po prostu z nich korzystali.

Holandia staje się prawdziwym rajem dla bitcoinowych entuzjastów. W kraju jest już 9 bitomatów co stawia ich na pierwszym miejscu w Europie. W Anglii co prawda jest ich 10, ale biorąc pod uwagę wielkość obu państw, w Holandii łatwiej jest je odnaleźć. Do tego w Hadze powstał projekt Bitcoin Boulevard, który wspiera sklepy, wydarzenia i różne działalności związane z bitcoinem.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Farma Bitcoin

Mark Karpeles rezygnuje z bitcoinów i zakłada firmę hostingową

Ekosystem Bitcoin

BitPay podejmuje współpracę z Demandware