w

Błąd plastyczności transakcji nie był powodem upadłości giełdy Mt.Gox?

Bitcoin Laptop

Wielu użytkowników zastanawiało się od tygodni – czy powodem utraty 850 000 BTC z giełdy Mt.Gox był błąd plastyczności transakcji.

Christian Decker i Roger Wattenhofer z ETH w Zurychu, w Szwajcarii, postanowili bliżej przyjrzeć się temu problemowi i dowiedzieć się ile dokładnie Bitcoinów zostało skradzionych w wyniku tego błędu. Badania przeprowadzono poprzez staranne analizy blockchain bitcoin.

Ich  badania stwierdzają:

Problem ciągliwości transakcji jest realny i należy uwzględnić go przy wdrażaniu klientów Bitcoin.

Jednakże, podczas gdy Mt.Gox twierdził, że stracił 850.000 bitcoinów z  powodu wykorzystania plastyczności, my jedynie wykryliśmy łącznie 302.000 bitcoinów, które  kiedykolwiek brały udział w atakach hakerskich wykorzystujących ten błąd. Spośród nich, tylko 1811 bitcoinów było zaatakowane przed wstrzymaniem przez Mt.Gox wycofania bitcoinów swoich użytkowników. Co więcej- 78.64% tych ataków było nieskuteczne! Tak naprawdę, zaledwie 386 bitcoinów zostały skradzione przy wykorzystaniu plastyczności transakcji z MtGox lub od innych przedsiębiorstw. Nawet jeśli wszystkie te ataki były skierowane przeciwko Mt.Gox, Mark Karpeles musi wyjaśnić utratę pozostałych 849600 bitcoinów.

Oczywiście jak już wiadomo, 200 000 BTC zostało ”odzyskane ” w pliku starego portfela (o czym pisaliśmy w poprzednim tygodniu), pozostaje nadal 650000 brakujących monet.

Jeśli płynność transakcji nie doprowadziła do utraty 650 000 BTC, to dlaczego Mark Karpeles wymyślił taką historię?

Czy Christian Decker i Roger Wattenhofer się nie mylą, a ich badania się potwierdzą?

I jest jeszcze kwestia tego, co dokładnie stało się w takim razie z Silk Road 2 , którzy również twierdzą, że stracili środki w ataku hakerskim przy wykorzystaniu błędu plastyczności transakcji.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatność Bitcoin

Popularne aplikacje Google Play, bez wiedzy użytkownika służą do wykopywania wirtualnych monet

Bitcoin Chiny

Fałszywych wieści z Chin ciąg dalszy