w

Prokuratura postawiła nowe zarzuty założycielowi Silk Road

Bitcoin Laptop

Amerykańscy prokuratorzy postawili kolejne 3 zarzuty Rossowi Ulbrichtowi, 30-letniemu założycielowi Silk Road. Właściciela podziemnego sklepu z narkotykami online, oskarżano dotychczas o prowadzenie kryminalnej działalności, hacking i pranie brudnych pieniędzy, za co ma być sądzony w listopadzie. Wczoraj sąd federalny przypisał mu także handel narkotykami, dystrybucję narkotyków online i rozprowadzanie fałszywych dokumentów identyfikacyjnych.

Prokuratorzy powiedzieli, że Ulbricht (znany w sieci jako „Dread Pirate Roberts”) już w lipcu stracił możliwość wpłacenia kaucji za pierwsze zarzuty. Data rozprawy została wyznaczona na 3 listopada.

Ulbricht był właścicielem i operatorem strony Silk Road, która służyła jako czarny rynek online. Oferowała ona szeroką gamę nielegalnych substancji, takich jak heroina, kokaina, LSD czy metamfetamina. Oprócz narkotyków dostępne były usługi hackerskie i fałszywe dokumenty (dowody, prawa jazdy, paszporty). Wszystkie transakcje odbywały się przy użyciu bitcoina.

Pomimo zamknięcia strony Silk Road przez agencję federalną, nie brakuje w internecie jej następców. Kilka miesięcy później powstała kolejna, pod tą samą nazwą – a jest to tylko wierzchołek góry lodowej w sieci Tor.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Chiny

Trzy najważniejsze giełdy w Chinach otwierają 100-procentowe rezerwy depozytowe

Farma Bitcoin

Mark Karpeles rezygnuje z bitcoinów i zakłada firmę hostingową