w

Kongresman Stockman chce złożyć projekt ustawy deklarującej Bitcoin jako walutę, a nie własność

Płatności Bitcoin

Kongresman Steve Stockman z 36 dystryktu w Teksasie popularyzuje kryptowalutę. Stał się on znany w światku Bitcoinowym pod koniec zeszłego roku, gdy zaczął akceptować przelewy w Bitcoinach na jego kampanię do Senatu.

Ostatniej nocy w Centrum Bitcoinowym w Nowym Jorku Kongresman Stockman pokazał projekt ustawy, który planuje złożyć na obradach 113. kadencji Kongresu (druga sesja) w temacie wirtualnych walut.

Ustawa o tytule „o zmianie statusu podatkowego wirtualnych walut z mienia na walutę” (formalnie nazwana Aktem Reformy Podatku Wirtualnych Walut) chce zmienić to, jak Internal Revenue Service (agencja zajmująca się ściąganiem podatków) i inne instytucje państwowe w Stanach Zjednoczonych widzą kryptowaluty.

Jak możecie pamiętać, IRS niedawno wydało przewodnik, który twierdził, że użytkownicy Bitcoinów i innych wirtualnych walut klasyfikują je raczej jako mienie aniżeli walutę. Dla nich z kolei stało się to raczej problematyczne, głównie dlatego, że zgodnie z prawem musieliby oni zapisywać wszystkie transakcje i kalkulować zyski oraz straty na koniec roku. Powiedzieć, że jest to niewygodna męczarnia to zbyt mało.

Dziękujemy Kongresmanowi Stockmanowi za wcielenie swojej obietnicy wspierania wirtualnych walut takich jak Bitcoin w życie.

Takie słowa powiedział Nick Spanos, założyciel nowojorskiego Centrum Bitcoin, Kongresman od wczesnych faz rozwoju Bitcoina wykazywał swoje zainteresowanie nim. W imieniu całej społeczności wirtualnej waluty, która bierze udział w tworzeniu tego rozwijającego się przemysłu i jego wdrożeniu w ekonomie, nowojorskie Centrum Bitcoinów dziękuje Kongresmanowi Stockmanowi przełamanie czegoś, co wygląda jak konspiracyjna cisza w tym temacie.

To jest rozwijający się przemysł. Razem z drukarkami 3D i nanorurkami, kryptowaluty to przyszlość – powiedział Kongresman Stockman – musimy to wspierać, a nie zniechęcać. Ryzyko jest związane z praktycznie każdą początkującą branżą w Ameryce.

Proponowana ustawa nie została jeszcze oznaczona numerem procedowania. Być może niedługo będziemy w stanie podać Wam jej dokładniejszą treść.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Test polskich giełd. Część 1: Bitbay.pl

Wykres Bitcoin

BtcTrade i Huobi czasowo wstrzymują wypłaty waluty fiat