w

Rosja zamierza jednak zbanować kryptowaluty

Moneta Bitcoin

Rosja zostanie najprawdopodobniej największym krajem, który całkowicie zabroni używania kryptowalut. Największym priorytetem banku centralnego jest uniemożliwienie ich wymiany na lokalną walutę, głównie z powodu finansowania bandytów i terrorystów. Zastępca ministra finansów Aleksey Moiseev powiedział:

Ludzie mogą bawić się swoimi żetonami, nazywać je pieniędzmi, ale nie mogą tego substytutu walut wykorzystywać do handlu. Na najbliższej sesji w parlamencie będziemy prowadzić rozmowy na ten temat i być może od razu przeforsujemy prawo zakazujące korzystania z kryptowalut. Jeśli nie teraz, to uda nam się do wiosny w przyszłym roku.

Szkic nowej ustawy nie został jeszcze przedstawiony, ale osoby za niego odpowiedzialne powiedziały, że spowoduje on rozpoczęcie postępowań karnych wobec osób wytwarzających kryptowaluty i używających ich do transakcji. Minister finansów poprosił również regulatorów o zamknięcie dostępu do giełd i internetowych sklepów przyjmujących bitcoiny.

Zbanowanie bitcoina w Rosji jest bardzo wczesnym ruchem, który wydaje się mieć na celu wstrzymanie jego rozwoju wśród obywateli jest to tym bardziej dziwne, że w tym kraju kryptowaluty są wciąż nowinką. Centralny Bank Rosji już w styczniu br. ostrzegał Rosjan przed korzystaniem z cyfrowych walut, ale w lato jeden z wysokiej rangi urzędników banku powiedział, że „to całkiem prawdopodobne, że kryptowaluty są przyszłością”. Okazuje się, że nie wchodzi to jednak w grę.

Dotychczas tylko dwa kraje zdecydowały się na podobny ruch. Boliwia całkowicie zakazała używania kryptowalut, a Ekwador pomimo tych samych założeń ma zamiar wprowadzić własną cyfrową walutę.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

FBI ujawnia jak zamknęli SilkRoad

Bitcoiny

Greenpeace przyjmuje dotacje w bitcoinach