w

Francja planuje wprowadzić jasne zasady użytkowania bitcoina

Bitcoin

Francuski minister finansów, w dniu dzisiejszym powiedział, że planuje wprowadzić nowe reguły wobec instytucji finansowych. Będą one wymagały od dystrybutorów bitcoina lub innych platform, zbierania i weryfikacji danych użytkowników, zanim otworzą swoje konta.

Minister powiedział również, że zamierza zaktualizować prawo podatkowe, by przynosiło zyski ze sprzedaży bitcoina. Dodatkowo, Francja będzie postrzegać bitcoiny jako aktywa posiadanej fortuny, które będą podlegać francuskiemu „podatkowi majątkowemu”.

Niektórzy członkowie francuskich startup’ów zareagowali na to z ostrożnym optymizem. Thomas France, założyciel Maison du Bitcoin, który promuje francuskie startup’y powiedział, że nowe regulacje „dodają legalności” kryptowalutom:

Zawsze uważałem, że anonimowość bitcoina jest mitem. Każda poważna platforma posiada już zasady dotyczące prania brudnych pieniędzy i poznania swojego klienta

Francja jest najnowszym krajem zmagającym się z kontrolą cyfrowej waluty, w czasie gdy przedstawiciele prawa zajmują się ich nielegalnym użyciem.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatność Bitcoin

BitPay przedstawia nowy portfel multisig w wersji beta

Płatności Bitcoin

Dell akceptuje Bitcoiny