w

Dyrektor ds. technologii BP: Blockchain może dać firmie konkurencyjną przewagę

fot. Wikimedia Commons

Szef ds. technologii gazowo-energetycznego potentata BP uważa, że ​​wykorzystanie blockchain może dać znaczną przewagę wśród konkurencji.

W trakcie rozmowy z Financial Times, szef ds. technologii BP David Eyton, z optymizmem i entuzjazmem odniósł się do trwających prac z innymi firmami z sektora energetyki – Wien Energie i Eni Trading & Shipping, którzy wraz z BP testują rozwiązania oparte o blockchain na platformie umożliwiającej handel energią, opracowanej przez kanadyjski start-up BTL. Po zakończeniu udanych i obiecujących testów na początku bieżącego roku, wspomniane firmy szukają większej liczby uczestników w ramach opracowania koncepcji szerszej komercjalizacji projektu.

Chociaż Eyton nie powiedział, czy BP stara się wykorzystać blockchain na skalę produkcyjną, to wskazał na zdolność rzeczonej technologii do wsparcia i usprawnienia mechanizmów przeprowadzania transakcji, dzięki czemu gigant z sektora energetycznego może odnieść znaczne korzyści.

Jak wskazywał Eyton “istnieją zastosowania blockchain, które mogą dać nam przewagę konkurencyjną”. “Blockchain może być znacznie skuteczniejszy pod względem szybkości i weryfikacji transakcji”.

Eyton zaznaczył również, że BP może zastosować blockchain również w innych procesach biznesowych poza samym handlem, wskazując na możliwe zastosowania w obszarze rozliczeń w ramach struktur firmy.

Zainteresowanie BP tematyką blockchain wskazuje, że międzynarodowe firmy coraz częściej dostrzegają możliwości opierania procesów finansowych o tę technologię, dzięki czemu mogą redukować koszty związane z księgowością, logistyką i zarządzaniem zasobami, poprzez usunięcie pośredników.

“W dużej firmie, z wieloma różnymi podmiotami korporacyjnymi trzeba sprawnie zarządzać rozliczeniami finansowymi, zasobami i odpowiednią delegacją obowiązków między różnymi częściami biznesu” – powiedział Financial Times – dodając:

“Blockchain w znacznej mierze może to ułatwić”.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Dubaj uruchomi pierwszą państwową kryptowalutę i rząd oparty o blockchain

Regulowane ICO nadchodzą: Overstock i Templum uruchomią platformy wymiany ICO