w

LOLLOL

Były prezes Mozilla zebrał 35 mln $ na projekt Brave emitując tokeny zamiast udziałów

fot. Brave.com

Starając się pozyskać pieniądze dla swojej nowej firmy Brave, zamiast zwykłej i tradycyjnej formy emisji akcji, były prezes Mozilli, Brendan Eich, z powodzeniem zebrał 35 milionów dolarów, oferując swoim klientom kryptowalutę pochodzącą z jego własnego startup’u związanego z walutami cyfrowymi.

Chociaż do tej pory koncepcja Pierwotnej Emisji Monetarnej – ICO (bo chyba tak powinno się rozwinąć ten anglojęzyczny skrót), nie miała wielu zwolenników, wszystko się zmieniło, gdy Eich z powodzeniem zebrał fundusze potrzebne na rozwój swojej firmy w ciągu kilku sekund.

Atrakcyjne dla biznesu

Eich, który do roku 2014 był dyrektorem generalnym Mozilli, pozyskał w sumie 7 milionów dolarów dla projektu Brave. Jego firma chce niejako poprawić koncepcję dotychczas dostępnych systemów reklamy internetowej, proponując zupełnie nowe podejście, które opiera swoje działanie na technologii blockchain, dzięki czemu internet ma stać się jeszcze bardziej wydajny i przyjazny użytkownikowi.

Koncepcja ICO zakłada traktowanie wirtualnych walut, jako tokeny które mogłyby zastąpić tradycyjne akcje i udziały w firmie. W tym celu firma rozwijająca Brave utworzyła koncept zwany Basic Attention Token (BAT). Brave był w stanie sprzedać BAT’y opiewające na zawrotną wartość 35 milionów dolarów. Część z tokenów została zachowana na przyszły rozwój firmy.

Idea oferowania kryptowaluty lub cyfrowej waluty stała się na tyle atrakcyjna dla biznesu działającym wokół nowych technologii, że nawet Kik, komunikator stworzony przez amerykańską firmę, ogłosił plany stworzenia tokena kryptowalutowego zwanego Kin, który można wykorzystać do płacenia za towary i usługi. To dokładnie taka sama idea, jaką Brave podjął przy wprowadzaniu własnej bitmonety. Planują oni również wykorzystać walutę BAT utworzoną przez firmę Brave w celu modernizacji swojego własnego systemu reklamowego.

System Brave ma na celu zapewnienie użytkownikom szybszego ładowania i większego bezpieczeństwa podczas obsługi cyfrowych walut i transakcji. Pieniądze pozyskane z ICO będą wykorzystane do stworzenia bardziej rozwiniętego i skuteczniejszego systemu reklamowego.

Wzrost ilości spółek oferujących sprzedaż tokenową zamiast akcji

Przy takim trendzie w rozwoju koncepcji cyfrowych walut, przewiduje się, że bitmonety staną się coraz powszechniejsze, gdy przedsiębiorstwa kryptowalutowe zdecydują się na używanie ich w miejsce tradycyjnych akcji. W rzeczywistości, Max Mersch z Open Ocean VC uważa, że

“Sprzedaż tokenowa jest nowym mechanizmem dla firm i projektów opartych na blockchain wykorzystywanym, aby pozyskać fundusze od swoich społeczności i wczesnych użytkowników ich produktów”.

Istnieją również przesłanki, że wielu znaczących inwestorów, w tym właściciele dużych firm i korporacji będzie zaangażowanych w sprzedaż bitmonet wartych wiele milionów dolarów. Co ważne wiele firm związanych z koncepcją ICO deklaruje, iż pozostawią trochę bitmonet dla mniejszych inwestorów, którzy również chcieliby być częścią tej nowej technologii. Podstawowym celem Brave’a i innych podobnych projektów będzie upowszechnienie ICO, dzięki czemu wiele firm i podmiotów będzie mogło wziąć udział w nowych innowacjach.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Władimir Putin rozmawiał z twórcą Ethereum

Wykres Bitcoin

Inwestycja w Bitcoin to inwestycja w każdą firmę opartą na tym systemie