w

Władimir Putin rozmawiał z twórcą Ethereum

Niedawno doszło do spotkania prezydenta Rosji, Władimira Putina z Vitalikiem Buterin, Twórcą projektu Ethereum.

Mogłoby się wydawać, że doszło do kolejnego przełomu w podejściu władz z Kremla do tematów związanych z kryptowalutami. W przeszłości włodarze z Moskwy niezbyt przychylnie podchodzili do kwestii związanych z Bitcoin i innymi kryptowalutami.

Do spotkania Buterina z prezydentem Władimirem Putinem doszło na Międzynarodowym Forum Gospodarczym w Petersburgu, które odbyło się w dniach 1 – 3 czerwca.

Według krótkiej deklaracji wydanej w piątek przez Kreml:

“Pan Buterin opisał możliwości wykorzystania technologii, które rozwinął w Rosji. Prezydent poparł ideę nawiązywania kontaktów z potencjalnymi rosyjskimi partnerami”.

Buterin, który na łamach portalu Reddit sam określił spotkanie jako “krótką rozmowę”, nie rozwinął dalej swojej wypowiedzi na prośbę o szerszy komentarz.

Podczas spotkania prezydent Putin w krótkim przemówieniu odniósł się do kwestii związanych rozwojem technologii blockchain w Rosji oraz projektów z nią związanych.

Z oficjalnego oświadczenia Kremla możemy wyczytać:

“Robimy wiele, aby stworzyć korzystny klimat biznesowy, a przede wszystkim zapewnić odpowiednie warunki makroekonomiczne dla trwałego wzrostu gospodarczego i stabilnego systemu społecznego – tak, aby praca w Rosji była korzystna i przyjemna”.

Technologia blockchain przyśpiesza

Ostatnio w Rosji coraz pojawia się coraz więcej inicjatyw mających na celu rozwój kryptowalut oraz ujednolicenie prawodawstwa i stworzenie jasnych i przejrzystych regulacji odnośnie m.in. Bitcoin. Bank Centralny Rosji pracuje obecnie nad regulacjami poświęconymi Bitcoin oraz innym cyfrowym walutom. Co ciekawe Bank Rosji jest zainteresowany stworzeniem krajowej kryptowaluty.

Jeszcze w maju Moskiewska Grupa Giełdowa była na końcowym etapie testów platformy służącej do głosowania, opartej o blockchain i korzystającej z Hyperledger Fabric, która dedykowana jest akcjonariuszom. Grupa wiąże z tym projektem szanse i nadzieje na zwiększone poczucie komfortu i bezpieczeństwa u międzynarodowych inwestorów.

Moskiewska Grupa Giełdowa jest jednym z pierwszych uczestników ewentualnego konsorcjum Centralnego Depozytu Papierów Wartościowych, którego celem jest wykorzystanie efektywności blockchain na najwyższym szczeblu sektora finansowego.

Obrazek pochodzi nagrania wideo z posiedzenia, w którym udział brał Vitalik Buterin oraz Władimir Putin.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Tymczasem w Rosji: odsiadka za Bitcoiny

Były prezes Mozilla zebrał 35 mln $ na projekt Brave emitując tokeny zamiast udziałów