w

Vitalik Buterin z Ethereum współautorem Interaktywnego Protokołu ICO

Blockchain

Opublikowano nową białą księgę (ang. white paper), gdzie opisany został protokół, który potencjalnie może doprowadzić do znacznych zmian w zasadach na jakich odbywają się Pierwotne Emisje Monetarne kryptowalut (ICO).

Protokół, który miałby doprowadzić do powstania “równowagi” między ograniczoną, a nieograniczoną sprzedażą tokenową jest wynikiem współpracy między założycielem Ethereum (), a programistą Jason Teutsch, który jest twórcą TrueBit, projektu skalowalności inteligentnych kontraktów (smart contracts).

W opublikowanej wczoraj białej księdze autorzy opisują system, za pomocą którego ICO może w czasie rzeczywistym reagować na działania kupujących. W ramach protokołu kupujący będą mogli przesyłać tabelę wyceny za pośrednictwem inteligentnego kontraktu (smart contract), która umożliwiłaby im dokonywanie zakupów w odniesieniu do wyceny w czasie rzeczywistym.

Co więcej, nowy protokół ICO ma dać nabywcom możliwość wycofania ofert inwestycyjnych na żetony, podczas oceny udziału kupującego w stosunku do całego ICO i odpowiedniej zmiany ofert.

W ten sposób twórcy protokołu starają się rozwiązać problem ICO sprzedających się zbyt szybko lub wcale.

Choć ICO są nadal na bardzo wczesnym etapie rozwoju, to w następstwie nieustannie narastającej fali nowych projektów wykorzystujących mechanizm ICO w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, budzących zarówno niepokój oraz rosnący optymizm wśród uczestników branży, ten protokół mógłby pewnego dnia zdemokratyzować finansowanie wielu przedsięwzięć.

Jason Teutsch wypowiedział się o tej koncepcji, która jego zdaniem znajduje się gdzieś między przyszłościową wizją, a obecnym stanem instrumentów ICO w następujący sposób:

“Mam nadzieję, że obecny powszechny atak na algorytmiczną teorię gier zachęci naszą społeczność do dalszego myślenia o założeniach i celach odnośnie projektów typu crowdsales, podczas gdy my cały czas eksperymentujemy i opieramy się na bezbłędnej, kryptoekonomicznej potędze inteligentnych umów i kontraktów”.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Inwestycja w Bitcoin to inwestycja w każdą firmę opartą na tym systemie

Japonia rozważa ​​wprowadzenie J-Coin i wyeliminowanie gotówki