w

Popularne aplikacje Google Play, bez wiedzy użytkownika służą do wykopywania wirtualnych monet

Płatność Bitcoin

Powszechnie wiadomo, że wydobywanie kryptowalut staje się coraz trudniejsze, że potrzebne do tego są coraz mocniejsze sprzęty komputerowe, skąd więc pomysł by wykopywać je przez aplikację na telefonie?

Firma Trend Micro odkryła co najmniej dwie aplikacje dla Androida, które ukradkiem, w tle całkowicie innych czynności, uruchamiały proces górnictwa waluty cyfrowej bez świadomości użytkownika .

Aplikacje te są dostępne na Google Play. Są łatwe do znalezienia i pobrania, cieszą się zainteresowaniem ponieważ każdy użytkownik może pobrać je za darmo. Aplikacja „songs” została zainstalowana na telefonach od 1- do 5 milionów razy ! „prized”, został pobrany znacznie mniej razy, tj między 10000-50000 razy.

Aby nie budzić podejrzenia użytkowników, aplikacje zostały zaprojektowane tak, by wykopywanie monet odbywało się tylko w tym czasie, gdy urządzenie jest w trakcie ładowania. W przeciwnym wypadku, użytkownik mógłby zauważyć, że urządzenie rozgrzewa się  i szybko traci naładowaną baterie podczas korzystania z aplikacji.

Wydawać się może- jaką moc obliczeniową może mieć telefon komórkowy? Ile on może wydobyć tych monet? Na pewno wynik nie jest imponująco wysoki, aczkolwiek gdy pomnożymy to przez ilość użytkowników korzystających z tej aplikacji, wydobycie może być opłacalne.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoiny

Sprzedaż metali szlachetnych w płatności Bitcoin, przekroczyła 10 milionów dolarów

Bitcoin Laptop

Błąd plastyczności transakcji nie był powodem upadłości giełdy Mt.Gox?