w

Bitcoiny i inne cyfrowe waluty zakazane w Rosji

Moneta Bitcoin

Dzisiejsza decyzja BTC-E o oficjalnym wstrzymaniu depozytów i wypłat w rublach mogła wywołać sporo spekulacji, jednak teraz pewnym jest już to, że Centralny Bank Rosji po prostu mówi “nie” Bitcoinom i innym wirtualnym walutom.

— Monitoring użytkowania wirtualnych walut pokazuje wzrost zainteresowania nimi, w tym także w celach prania pieniędzy, zysku pochodzącego z nielegalnych źródeł. — mówiło biuro Prokuratora Generalnego po spotkaniu z Centralnym Bankiem Rosji. — Oficjalną walutą w Rosji jest rubel. Wprowadzanie na rynek innych walut i zamienników pieniędzy jest zakazane.

Artykuł 27 Federalnego Prawa Rosji zakazuje używania jako waluty czegokolwiek innego niż rubel, co sprawia, że płacący Bitcoinami mają trochę problemów.

Według BitLegal, Rosja tym samym dołącza do dwóch innych nacji, które mają negatywne podejście do tej wschodzącej formy płatności: Tajlandii i Islandii.

Nie jest jasnym teraz, co dalej, ale z pewnością każdy, kto będzie wciąż używał wirtualnych walut w tym kraju, będzie łamał prawo.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Vertcoin… Jak kupić krypto-waluty?

Wykres Bitcoin

Mt.Gox wstrzymuje wszystkie wypłaty Bitcoin – cena ciągle spada