w

Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Vertcoin… Jak kupić krypto-waluty?

Bitcoin Laptop

Wszyscy mówią o Bitcoin, ponieważ jest najbardziej znaną krypto-waluta i miał swoje ogromne wybicie w 2013 r. (wzrost 6000% w wartości), ale w ciągu ostatnich 12 miesięcy powstały dziesiątki nowych krypto-walut a to wszystko spowodowało że są to teraz tematy do rozmowy wokół stołach, w pubach i na chłodniejsze wody.

Słyszałem, że wielu osób, że mówią o zakupie Bitcoina, a bardziej doświadczeni już planują rozszerzać się na litecoina, dogecoina, vertcoina, sexcoina lub inne nowe krypto-waluty.

Problemem jest to, że rzeczywiście wspinać się na drabinie walut internetowych nie jest takie proste.

Nie ma możliwości tych walut iść do banku i zamienić na swojej funty, euro lub dolary, tylko musisz go pozyskać wirtualnie.

Bitcoin- wydobycie?

Można założyć kopalnie Bitcoina – na internecie w wielu miejscach możemy znaleźć szczegółowe opisy tego procesu – ale musimy być gotowi wydać tysiące na platformy górnicze i uzbroić się w cierpliwość by uzyskać konkretną wartość Bitcoina.

Większość innych krypto-walut jest łatwiejsze do wykopywania, ale jeśli naprawdę chcesz, można to ominąć. Bez większych kłopotów na niejednej giełdzie możesz za normalna gotówkę pozyskać Bitcoina… a dzięki niemu świat krypto-walut będzie dla Ciebie otwarty.

Choć możliwe jest, aby bezpośrednio kupić inne krypto-waluty jak dogecoin  lub litecoin używając normalnych walut świata, dla tych z nas- w Europie, to nie jest takie proste.

Jeśli szukasz, aby dostać się do Świata kryptowalut i możliwości do szybkiego zysku, to prawdopodobnie zaczniesz od Bitcoina, ale w celu zbadania ogromnego regiony dostępnych walut internetowych , to i tak pierwszym krokiem musi być zakup Bitcoina.

Bitcoin jest zbyt drogie dla Ciebie?

Nie martw się, że pojedynczy Bitcoin obecnie kosztuje ponad 700 dolarów, nie musisz kupować całego jednego, można kupić ułamki Bitcoin poprzez wymiany internetowe na giełdach możesz dopasować ilość pieniądzy, które chcesz inwestować.

Giełd wymieniajacych waluty na waluty internetowe jest bardzo dużo w sieci. Znajdź godną zaufania, polecaną, sprawdzoną. Zarejestruj się zgodnie z instrukcjami na stronie, wybierz odpowiadającą ofertę i dokonaj zakupu.

Gdzie jest mój Bitcoin?

Po zarejestrowaniu się na jednej z tych giełd, automatycznie otrzymasz Bitcoin portfel- gdzie twój Bitcoin będzie przechowywany.

Pobierz portfel

Bitcoin portfel  to miejsce gdzie przechowywany jest klucz kryptograficzny, który pozwala sieci Bitcoin wiedzieć, jakiej części jesteś właścicielem.

Musisz zachować ten klucz bezpieczny w celu użycia swojego Bitcoina w przyszłości. Masz dwie opcje, gdzie go przechowywać.

portfelu online  , który jest dostępna w każdym miejscu, albo w trybie offline portfela  , który jest przypisany jest do konkretnego urządzenia (telefon, laptop, komputer itp.).

Portfele inline mogą być dostępne zdalnie, oznacza to również, że nie jest podatny na kradzież przez cyberprzestępców.

Wybór należy do Ciebie, ale raz zdecydujesz, aby nadać adres Twojego portfela (tak, można wysyłać i odbierać Bitcoin) otworzyć swój portfel i uzyskać adres (klikając przycisk „Otrzymuj Bitcoin”).

Przenoszenie Bitcoin

Gdy masz adres portfela, przejdź do swojego portfela, w którym masz swoje Bitcoiny przechowywane wraz z kluczem, wklej nowy adres w „Wyślij do” pola i naciśnij przycisk Wyślij.

Jest to prawdopodobnie najbardziej przerażające częścią całego procesu, gdyż może transfer zająć dużo czasu (czasami dni), aby przejść przez ten sposób swoje bitcoins giną w cyberprzestrzeni przez jakiś czas, ale nie martw się- jak podałeś właściwy adres, one w końcu się pojawią.

Mam bitcoiny, co teraz?

I tu robi się ciekawie. Bitcoiny mogą zostać użyte do zapłaty w rosnącej liczbie serwisów internetowych, zaczynając od możliwości zamówienia pizzy aż do możliwości wykupu Virgin Galactic  lotów kosmicznych.

Ale to może być również wykorzystywane do inwestycji w inne krypto-waluty.

Mając Bitcoina w portfelu, wszystko co musisz zrobić, to udać się do jednej z giełd sprzedających dogecoin, litecoin, vertcoin lub któregokolwiek z kilkudziesięciu kantorów kryptowalut dostępnych dziś  i handluj nimi.

Wykazy giełdach można znaleźć na stronach internetowych każdego z krypto-walu.

Więc nie bój się ludzi! świat krypto-walut nie jest tak straszne, i kto wie, czy w przyszłym roku może być milionerem dogecoin, albo litecoin….?

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Blockchain

Nowa kryptowaluta Auroracoin dla każdego mieszkańca w Islandii

Moneta Bitcoin

Bitcoiny i inne cyfrowe waluty zakazane w Rosji