w

Bank of Canada: Bitcoin może zdestabilizować światowe finanse

Moneta Bitcoin

Bank of Canada wydał nowe oświadczenie w sprawie kryptowalut, jako cześć swojego corocznego raportu. Najciekawszą częścią jest spekulacja o stabilności instytucji finansowych która może być zagrożona przez bitcoina, jeśli ten stanie się powszechnie stosowany.

Może istnieć potencjalne ryzyko dla całego systemu finansowego jeśli Bitcoin stanie się znacząca częścią płatności oraz system Bitcoin pozostanie tak niestabilny.

Jest to część większego raportu o wirtualnych walutach takich jak Amazon Coins, Facebook Credits, World of Warcraft gold, które ostatecznie zostały uznane za mało znaczące ale zaleca się ich monitorowanie gdyby stały się szerzej stosowane.

Jest to także podtrzymanie wcześniejszego stanowiska banku centralnego który uważa, że jest zbyt wcześnie by można było przewidzieć kierunek rozwoju walut cyfrowych i wstrzymuje się od zajęcia stanowiska w tej sprawie.

Główny argument przytoczony w raporcie to niebezpieczeństwo korzystania z tej platformy. Przywołując niestabilność jego ceny oraz notoryczne kłopoty z giełdami.

Biorąc pod uwagę że takie waluty jak Bitcoin nie są w żaden sposób uregulowane i nie maja centralnego emitenta, użytkownicy biorą całe ryzyko na siebie i nie mają żadnego prawnego zabezpieczenia czy możliwości odwrócenia transakcji.

Mimo iż bank jest świadomy korzyści płynących z niskiego kosztu transakcji to uważa, że brak stabilności i bezpieczeństwa jest zbyt dużą wadą by przyćmić korzyści.

Mimo tych ostrzeżeń Kanada nadal jest liderem w produkcji wszelkiej maści bankomatów Bitcoin.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoiny

BitPay zebrał rekordowe 30mln USD w kolejnej rundzie finansowania.

Płatność Bitcoin

Nowy „portfel” Bitcoin na iOS