w

BitPay zebrał rekordowe 30mln USD w kolejnej rundzie finansowania.

Bitcoiny

BitPay – firma z Atlanty będąca najpopularniejszym procesorem płatniczym Bitcoin zebrała 30 mln USD. Zainwestowali w nią między innymi założyciel Yahoo Jerry Lang, Felicis Ventures, Jeden z twórców PayPala Peter Thiel, RRE Ventures, TTV Capital i Sir Richard Brandson. Jak na razie jest to największa kwota jaką udało się uzyskać pojedynczej firmie z sektora kryptowalut.

Jako cześć umowy do rady dyrektorów dołączy Jan Hammer z Index Ventures i znany inwestor Jimm Furland.

Aktualny CEO BitPay Tony Gallippi widzi te rekordową kwotę jako skutek gwałtownego wzrostu jego firmy w ostatnim roku i dowodzi że będzie dalej kontynuował swój sukces w 2015 roku. Firma prowadzi agresywną polityke ekspansji chce potroić swoją siłę roboczą dodając kolejnych 70 miejsc pracy w biurach na całym świecie.

Musimy kontynuować prace nad skalowalnością produktu. […] To co się sprawdza przy 1000 klientów nie sprawdza się gdy jest ich 100000. Musimy cały czas dodawać kolejne usługi do naszej platformy i tworzyć kolejne produkty o które proszą nas nasi klienci.

Ostatni rok wykazuje się wzmożoną aktywnością Bitcoinowych startupów. Przed pozyskaniem przez BitPay 30mln USD, Coinbase pozyskał 25 mln finansowania w grudniu, a platforma Xapo 20mln w marcu. Nie jest to tez pierwsza runda w której firma zdobyła środki, w maju 2013 zyskali 2mln USD jako fundusz zalążkowy.

Już w styczniu ogłosili że dodają ponad 1000 nowych punktów tygodniowo do swojej sieci, a w 2013 roku przetransferowali środki warte 100mln USD. Gallipi powiedział też, że wybrali współpracę z Index Ventures bo ma światowy zasięg ze swoimi biurami w Genevie, Londynie i San Francisco pomogą w ekspansji światowej ich produktu.

Kiedy się spojrzy na nasz produkt, jest on oczywiście globalny. Zaczęliśmy przykuwać uwagę w Europie- Powiedziałbym, że Europa to obecnie około 30% naszego biznesu i czujemy, że bardzo ważnym jest pozyskanie strategicznych inwestorów w Europie.

Firma stara się rozszerzyć przede wszystkim swój zespół developerów i około 50 z nowych pracowników będzie wzmacniać drużynę programistów, a dopiero w drugiej kolejności wzmocnią się szeregi zespołu sprzedaży.

Warto też dodać że inwestorzy są także zadowoleni, zwracając uwagę na sprawdzony model biznesowy i liczą na duże zyski w długoterminowej perspektywie.

BitPay jest szybko rozwijającą się firmą która obsługuje już ponad 40 tys sklepów na całym świecie. Poza samym procesorem płatniczym firma wypuściła open-sourcowy projekt Bitcore dla developerów, oraz pracuje nad usprawnieniem technologii kodów QR by ułatwić płatności. W przeciągu roku powiększyła się blisko dziesięciokrotnie i zamierza się dalej rozwijać w podobnym tempie.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatność Bitcoin

Pierwsze hardwarowe portfele Bitcoin

Moneta Bitcoin

Bank of Canada: Bitcoin może zdestabilizować światowe finanse