w

Western Union otwarty na wprowadzenie Bitcoina

Płatność Bitcoin

CEO Western Union Hikmet Ersek ogłosił, że jego firma jest otwarta na wszelkie propozycje wprowadzenia walut cyfrowych, ale tylko pd warunkiem że będą one w pełni usankcjonowane prawnie.

W wywiadzie dla Blomberg TV, Ersek omawiał sposób działania firmy pod względem zabezpieczeń i ich roli jako światowego dawcy pracy. Jednak to, co było najbardziej interesujące w wywiadzie, to część poświęcona kryptowalutom.

Zapytany o zagrożenia jego firmy ze strony tanich, szybkich płatności jakie niewątpliwie oferuje Bitcoin, Ersek skwitował, że gdyby jego usługi były zbyt drogie to klienci by ich po prostu nie używali. Dodał tez, że Western Union już ma w ofercie transfer 121 różnych narodowych walut i BTC mogło by być kolejną z nich, ale tylko jeśli zostanie odpowiednio uregulowane.

„Dopóki Bitcoin nie będzie uregulowany jako pełnoprawna waluta, dopóty nie będziemy go używać”

O ile oświadczenie może napawać optymizmem, to pamiętajmy że Bitcoin cały czas jest jeszcze nieuregulowany w większości krajów na świecie.

Jeszcze na początku tego roku jego stanowisko było krytyczne, utrzymując, że to pierwszy światowy fenomen z organicznymi możliwościami, który nie powinien zagrażać pozycji Western Union. Skutkowało to nawet oficjalnym oświadczeniem, które można by podsumować, że ,,Bitcoin nie jest jeszcze gotowy” jako międzynarodowy środek transferu.

Jak widać szybko dorasta i już wszystkie wielkie organizację monitorują przebieg wydarzeń na świecie.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin

Kanada uregulowała kryptowaluty

Blockchain

„Adoptuj węzeł” – projekt zwiększający bezpieczeństwo sieci