w

Twitch.tv akceptuje bitcoiny

Bitcoin Laptop

Najpopularniejszy serwis pozwalający na strumieniowe udostępnianie wideo z transmisjami rozgrywek sportu elektronicznego oraz gier komputerowych Twitch.tv, przyjmuje teraz bitcoiny za pakiet Turbo. W jego skład wchodzi ukrycie na stronie wszelkich reklam, dedykowany zestaw emotikonek, zwiększona przestrzeń magazynowa i wiele więcej.

Strona została założona 3 lata temu przez Emmetta Sheara oraz Justina Kana (obecnie wykupiona przez Amazon za niecały miliard dolarów) i od tego czasu zdobyła popularność na całym świecie. 55 milionów unikalnych gości, którzy obejrzeli łącznie 15 miliardów minut wideo (średnio 4,5 godziny na jednego użytkownika), mówi samo za siebie. W samych Stanach Zjednoczonych generuje prawie 2% całego ruchu sieciowego. Rekordy oglądalności padają przy transmitowaniu rozgrywek z najpopularniejszych e-sportów takich jak Dota, League of Legends, czy Starcraft 2. Osobiste streamy wcale nie są gorsze – dla przykładu gracz Mike Wickd Petersen, który wchodzi w skład jednej z najlepszych drużyny League of Legends w Europie, przyciągnął jednego dnia ponad 130 tys. widzów.

Integracja bitcoina (i innych popularnych form płatności) z Twitchem, wydaje się być strategicznym posunięciem, biorąc po uwagę młodą i zorientowaną komputerowo publikę. Celem firmy jest dotarcie do jak największej ilości użytkowników na całym świecie, szczególnie w miejscach gdzie karty kredytowe nie są spopularyzowane. Na oficjalnym blogu Twitcha można przeczytać:

Mówisz „…ale ja mieszkam w Ugandzie.” Skorzystaj ze Skrill, OKPAY, lub innych.
„A co z Brazylią?” Użyj MercadoPago, Fundos PagSeguro i nie tylko!

Firma podjęła współpracę z Xsolla, która natomiast korzysta z usług amerykańskiego operatora płatności kryptowalutowych Coinbase. Jest to dość istotny szczegół, ponieważ coraz więcej firm decyduje się na tego typu pośredników (Xsolla, Shopify), którzy oprócz bitcoina oferują znacznie więcej form płatności, umożliwiając zakupy z każdego miejsca na ziemi.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin

Ekwador planuje wprowadzić własną cyfrową walutę

Bitcoiny

Prestiżowe uczelnie w USA oferują bitcoinowe kursy