w

Ekwador planuje wprowadzić własną cyfrową walutę

Bitcoin

Nie bez powodu Ekwador zbanował w lipcu używanie kryptowalut – wg najnowszych doniesień ma w planach stworzyć pierwszą cyfrową walutę kontrolowaną przez rząd. Ma to na celu stopniowe wycofanie z obiegu amerykańskiego dolara. Przedstawiciele Banku Centralnego Ekwadoru powiedzieli, że nowa waluta zostanie wprowadzona w okolicach grudnia tego roku, ale jej nazwa nie została jeszcze zdradzona.

Bank szczególnie podkreśla, że waluta zostanie stworzona na innych zasadach niż bitcoin, a jej ilość będzie zależała od zapotrzebowania. Oczywiście na początku będzie w obiegu wraz z dolarem, ale zostanie wsparta przez płynne aktywa.

W kraju, w którym ogromną część populacji nie może pozwolić sobie na tradycyjną bankowość, cyfrowa waluta może przynieść potrzebne zmiany. Mobilne urządzenia są już praktycznie wszędzie, a najtańsze modele mogą sobie sprawić nawet najubożsi. Główny nadzorca projektu Fausto Valencia powiedział, że oprogramowanie jest już używane przez producentów telefonów komórkowych w Paragwaju. Wygląda na to, że cały projekt będzie znacząco różnił się od cyfrowych walut jakie poznaliśmy do tej pory.

Prezydent Ekwadoru Rafael Correa powiedział, że jedynym problemem jest duża ilość czasu potrzebna na sfinalizowanie projektu.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Rosyjscy hackerzy wykorzystują konflikt na Ukrainie do kradzieży bitcoinów

Bitcoin Laptop

Twitch.tv akceptuje bitcoiny