w

Student zarobił ponad 24 tys. dolarów wymachując tablicą przed kamerą ESPN

Wczoraj na antenie programu “College GameDay” emitowanym na kanale ESPN (program ESPN poświęcony rozgrywkom futbolu amerykańskiego pomiędzy amerykańskimi uczelniami, który co tydzień kręcony jest w innym kampusie), pewien student wymachiwał przed kamerą tablicą z kodem QR zawierającym adres bitcoin oraz hasłem “Cześć mamo, wyślij bitcoin”.

Ten wybryk studenta od razu spotkał się z bardzo entuzjastycznym odbiorem ze strony społeczności, o czym świadczy ilość zebranych środków na udostępnionym adresie. Zdjęcie ukazujące moment, w którym trzyma tablicę, od razu znalazło się na Reddit, gdzie entuzjaści Bitcoin zdołali ulepszyć znajdujący się na niej kod QR na tyle, aby zidentyfikować zakodowany w nim adres portfela (1HiMoMgBaAikFHgAt3M4YJtetp4HrnsiXu).

Wpis ze zdjęciem trafił na pierwszą stronę Reddit i tym samym błyskawicznie rozprzestrzenił się w społeczności zwolenników Bitcoin. Wiele osób wyczuwając możliwość przekształcenia tego wybryku w okazję do bezpłatnego zareklamowania kryptowaluty, w dowód wdzięczności wysyłało mu swoje bitcoiny na poczet darowizny za wielką przysługę.

Adres należący do studenta zebrał około 100 transakcji opiewających w sumie na ponad 22 bitcoinów. Przy aktualnym kursie kształtującym się powyżej 1000 USD za bitcoin, dzieciak zarobił ponad 24 000 USD w jeden dzień.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Technologia Bitcoin

„Bitcoin. Złoto XXI wieku” – Premiera nowej książki o Bitcoin

Płatności Bitcoin

eBay wprowadza specjalną kategorię wirtualnej waluty