w

22 maja to dzień pizzy za bitcoin

Bitcoin

Dokładnie 4 lata temu 22 maja 2010, fan BTC i programista Laszlo Hanyecz zaoferował 10,000 Bitcoinów, wartych wtedy ok. 40 USD, za dwie duże pizze od Papa John, rozpoczynając nową erę wykorzystania kryptowalut.

„Zapłacę 10,000 bitcoinów za kawałek pizzy, może dwie duże pizze żeby mi zostało na następny dzień. Lubię sobie zostawić pizzę żeby poskubać. Możesz zrobić samemu i przywieść mi ją do domu albo zamówić z dostawą do mnie. Chodzi mi o to, żeby otrzymać jedzenie w zamian za bitcoiny, a nie przygotowywać samemu, tylko zjeść i być szczęśliwym. Jeśli jesteś zainteresowany, proszę daj znać, na pewno się dogadamy.

Laszlo”

Tą nietypowa wiadomością zrealizowano pierwszą płatności BTC za dobro fizyczne. Jeden z mieszkańców UK, zainteresowanych ofertą zamówił dwie duże pizze od Papa John’a (widoczne na zdjęciu) warte 25 USD i wysłał je Hanyeczowi, rozpoczynając tym nowy trend. Dziś cała sytuacja jest często przytaczana jako historia najdroższej pizzy na świecie i jest najczęstszym przykładem działania walut deflacyjnych. Przy dzisiejszym kursie 522 USD jest to grubo ponad 7 mln zł za każdą z tych pizz. Od tamtej pory, Bitcoin był wykorzystywany do płatności m. in. w Overstock.com, bankomatach, hotelach, barach, taksówkach, fryzjerach czy fundacjach ratujących życie. W skrócie Bitcoin można już praktycznie spotkać wszędzie!

Jest to jedna z najlepszych nauczek dla ludzi, którzy zawsze wieszczą upadek waluty po każdym obniżeniu jej wartości. Od siebie dodam, że w każdym mieście w Polsce możemy również zamówić pizze za BTC, korzystając z portali pośredniczących. Polecam i smacznego dnia Pizzy!

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Technologia Bitcoin

„Kryptowaluta” oficjalnie nowym słowem

Moneta Bitcoin

Falcon Global Capital zatrudnia Lobbystów do promowania Bitcoin