w

CoinTech Expo – największe targi i konferencja kryptowalutowa na świecie?

Konferencja Bitcoin

Jeśli wiesz, czym są kryptowaluty lub nie masz pojęcia, o co chodzi, czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego warto zainteresować się CoinTech Expo! Z radością informujemy, że infocoin.pl jest jednym z organizatorów tej imprezy! Oficajalna strona targów i konferencji to cointechexpo.com / cointechexpo.pl . Co najważniejsza w Polsce jest szansa na największą imprezę tego typu na świecie.

Kryptowaluty, to nic innego jak nowoczesna, cyfrowa, internetowa forma pieniędzy. Pierwszą szerzej znaną jej odmianą był, uruchomiony w 2009 roku Bitcoin (kryptowaluty szybko zyskały sobie wierne grono zwolenników, ponieważ są wolne od wielu wad klasycznych pieniędzy).

Tytułem wstępu

Przede wszystkim, żadna z popularnych odmian nie posiada centralnej jednostki wydawczo-kontrolnej. Oznacza to, że żadna organizacja ani rząd nie jest właścicielem danej waluty i nie ma możliwości nieuczciwego wpływania na ilość danego pieniądza, a jedynymi czynnikami wpływającymi na jego wartość, są czynniki podaży i popytu wśród użytkowników.

Przelewy realizowane w kryptowalutach, dokonywane są przy pomocy sieci internet, bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, bez potrzeby korzystania z usług banków. Skutkuje to natychmiastowym dokonywaniem płatności, bez oczekiwania na sesje międzybankowe, w każdym dniu tygodnia oraz w święta i inne dni wolne od pracy. Transakcje pomiędzy użytkownikami są również anonimowe. Nie ma problemu, aby sprawdzić liczbę jednostek przesłanych i pomiędzy jakimi użytkownikami transfer nastąpił. Identyfikowani są oni jedynie po numerach portfeli, co czyni właścicieli anonimowymi, dopóki nie uznają za stosowne ujawnić faktu własności konkretnego identyfikatora portfela. Protokoły, na których opierają się sieci każdej z kryptowalut, są zbudowane w oparciu o nowoczesne metody kryptografii, uniemożliwiające dokonywanie zmian w sposobie działania sieci, symulowanie posiadania jednostek i wyjątkowo odporne na ataki komputerowe.

CoinTech Expo

CoinTech Expo to pierwsze w Polsce tak dużej skali wydarzenie w branży kryptowalutowej, mające na celu szerzenie społecznej świadomości istnienia oraz niepodważalnych zalet cyfrowych pieniędzy, a także aktywnego promowania Polskich przedsiębiorców, działających w tej, raczkującej dopiero u nas, gałęzi gospodarki.

Kiedy i Gdzie?

CTE odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2014 r. na terenie gdańskiego kompleksu Amber Expo, jednego z najnowocześniejszych centrów wystawienniczo-kongresowych w Europie.

Targi i konferencje

Zgłoszeni wystawcy prezentować się będą na 3 halach wystawienniczych o powierzchni 12 000 m2. W czasie trwania CoinTech Expo odbędzie się także szereg prelekcji, paneli dyskusyjnych i warsztatów, w których zarówno wystawcy jak i uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział, by móc pogłębić swoją wiedzę na temat branży, bądź podzielić się tą już posiadaną.

Dogodna lokalizacja centrum wystawienniczego, w bliskim sąsiedztwie stadionu PGE Arena Gdańsk oraz funkcjonalność obiektu dają organizatorom możliwość przygotowania wydarzenia na światowym poziomie, zaproszenia ekspertów i doświadczonych w branży biznesmenów, którzy podniosą rangę przedsięwzięcia i pomogą uczynić go prestiżowym eventem, chętnie odwiedzanym przez inwestorów oraz przedsiębiorców z całego świata.

Imprezy towarzyszące

Na chwilę obecną należy napisać zdecydowanie o SatoshiAwards.com, jest to konkurs zarówno dla startupów jak i firm z dłuższym stażem działających w branży walut kryptograficznych. O wyniku decyduje społeczność, która głosuje na swojego faworyta za pośrednictwem systemu Bitcoin oraz jury złożone z doświadczonych ekspertów ze świata walut kryptograficznych, marketingu oraz aniołów biznesu. W planach są kolejne imprezy towarzyszące, ale o tym niebawem.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Koparki Bitcoin

Aktualna opłacalność kopania BTC

Moneta Bitcoin

Tim Draper wygrał aukcję bitcoin przejętych z Silk Road