w

Stan Nowy Jork rozważa propozycje ustanawiające regulowane giełdy Bitcoinowe

Moneta Bitcoin

Department Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYDFS) ogłosił we wtorek, że rozpoczyna rozpatrywanie wniosków i aplikacji w celu ustanowienia giełd Bitcoinowych w stanie.

Takie rozwiązania, rzecz jasna, podlegałyby przepisom prawnym. Ale, co ważniejsze, mogą one służyć przetarciu drogi dla skutecznego i efektywnego nadzoru podobnych instytucji finansowych w trzecim z kolei najbardziej zaludnionym stanie Ameryki Północnej.

Firmy mogą od razu składać formalne wnioski i aplikacje o operowanie giełdami wirtualnych walut, co pomoże w przyśpieszeniu procesu wprowadzania lepszego nadzoru w tym przemyśle.” — oznajmił w publicznym ogłoszeniu Department.

NYDFS ogłosiło także, że złoży propozycje ram regulacyjnych dla wirtualnych walut jakoś przed końcem drugiego kwartału.

Przymykanie oczu i brak procedur ochronnych dla firm obracających wirtualną walutą, podczas gdy klienci używają ich produktów, po prostu nie jest rozsądną strategią – powiedział Superintendent NYDFS, Ben Lawksy – Naszym nadrzędnym celem jest zachowanie rozsądku w tworzeniu odpowiednich zabezpieczeń prawnych bez tłumienia pożytecznych innowacji w rozwoju nowych platform płatności.

Nowojorski Coinsetter, giełda Bitcoinowa będąca w okresie zamkniętych testów, wypuściła następujące ogłoszenie:

Coinsetter ma zaszczyt oznajmić, że niedługo będziemy składać wniosek o BitLicense. Jeśli zostanie on zaaprobowany, licencja pozwoli nam na zaoferowanie w pełni funkcjonalnej platformy do handlu, kompatybilnej z bankowością amerykańską.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin

Bitcoin Foundation ogłasza powołanie dwóch nowych osób w swoje szeregi

Bezpieczeństwo

Hakerzy, którzy wdarli się do Mt.Gox- prowadzą sprzedaż danych osobowych!