w

Proszę otworzyć bagaż! Musimy sprawdzić, czy nie przewozi pan Bitcoinów

Moneta Bitcoin

Davi Baker nie był pewien, jak wypełnić polecenie TSA (Transportation Security Administration — organizacja pilnująca bezpieczeństwa m. in. na lotniskach w USA). Mianowicie, poproszono go o otworzenie jego bagażu, aby przeszukać go pod kątem tego, czy nie ma tam Bitcoinów. Baker wymienił parę ostrych zdań z personelem bezpieczeństwa, który przeprowadził rozszerzony monitoring na nim i chciał dodatkowo przeszukać jego bagaże.

— Zobaczyliśmy Bitcoiny w Pańskiej torbie i musimy ją sprawdzić. — tak miał powiedzieć członek TSA. Całą sprawę Baker opisuje w swoim artykule na blogu.

Problemem jest to, że rzecz jasna, Bitcoin to całkowicie wirtualna waluta. To jest prawie jakby linia lotnicza zakazała Ci podróżować z Twoim profilem na Facebooku. Podobno odpowiedź Bakera była bardzo sarkastyczna. Spytał on „Jak wyglądały te Bitcoiny?”, myśląc że opisanie obiektu, który fizycznie nie istnieje, będzie niemożliwe.

Personel miał odpowiedź — rzekome Bitcoiny wyglądały jak żetony, a skoro powiedziano mu, że nie wolno podróżować z sumą większą niż 10 tysięcy dolarów w gotówce, sprawdzenie bagażu jest uzasadnione. Łatwo pomyśleć, że ta prośba była zwykłą ignorancją, ale jeden z oficerów bezpieczeństwa — według Bakera — faktycznie co nieco o Bitcoinach wiedział.

Gdy Baker spytał, ile według nich te rzekome żetony były warte, agent odpowiedział:

Ich wartość ciągle ulega zmianom.

Niezależnie od legalności czy dziwnej logiki dodatkowej inspekcji, wygląda na to, że istnieją odruchowo negatywne reakcje na osławioną walutę. TSA nie było dostępne i nie mogło skomentować tej historii. Cały artykuł na blogu możecie przeczytać tutaj.

Aktualizacja: Rzecznik TSA powiedział, że nie mogli znaleźć oficerów bezpieczeństwa, wymienionych w artykule lub zweryfikować całej sytuacji. Według niego, historia Bakera jest skomplikowana ze względu na fakt, że według protokołu, jeśli ktoś zabierał duże ilości gotówki, powinno się skontaktować ze służbami prawa, a nie żądać dodatkowego przeszukania.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Wykres Bitcoin

Mt.Gox kontroluje adresy zawierające łącznie 200,000 BTC

Moneta Bitcoin

Obecna krytyka Bitcoina jest co najmniej 10 lat za wczesna