w

Zwycięzca aukcji 30000 Bitcoinów (z Silk Road) – Tim Draper

Moneta Bitcoin

Kiedy rząd licytował prawie 30.000 Bitcoinów w piątek (27.06.14), wielu oferentów szukało okazji szybkiego zysku (chcąc kupić walutę wirtualną  i odwrócić go później na krótkoterminowym zysku).

Zwycięzca, inwestor Tim Draper, nie szuka szybkiego zwrotu i szybkiego zarobku. Zamiast tego, w ramach partnerstwa z wymianą Bitcoinów- Vaurum, pan Draper zamierza wykorzystać monety do użytku na rynkach wschodzących.

„Z pomocą Vaurum i nowo zakupionych Bitcoinów, mamy na celu stworzyć nowe usługi, które mogą zapewnić płynność i zaufanie do rynków kryptowalut, które zostały sparaliżowane przez słabe waluty państwowe, ” powiedział pan Draper w  oświadczeniu  dla Vaurum .

„ Chcemy, aby ludzie mogli posiadać monety wirtualne i handlować nimi, aby zabezpieczyć się przed osłabieniem waluty. „

Rząd Stanów Zjednoczonych, który zorganizowała aukcję monet przejętych od nieistniejącego już portalu Silk Road, potwierdził w środę, że pan Draper wygrał aukcję.

Organizatorzy aukcji ogłosili we wtorek, że jeden oferent zdobył wszystkie monety, ale nie identyfikują zwycięzcy i nie ujawniają szczegółów licytacji.

Avish Bhama, współzałożyciel i dyrektor naczelny Vaurum, powiedział, że celem nie było zrzucenie 30000 monet na otwarty rynek. Przeciwnie- powiedział, że on i pan Draper mają nadzieję rozszerzyć stosowanie Bitcoina w rejonach świata, gdzie dostęp do waluty jest trudny (np. Indii, Ameryki Południowej i części Azji).

„ Praca będzie długotrwała. Chcemy zwiększyć podaż i ułatwić korzystanie z Bitcoina w gospodarkach wschodzących,” powiedział Pan Bhama.

Pan Draper był częścią grupy, które zainwestowała łącznie 4.000.000 dolarów w Vaurum w maju tego roku. Firma uczestniczy w programie przyspieszenia rozruchu, Boost VC, prowadzonego przez syna pana Drapera – Adama Draper.

Wspólnota venture capital bardzo wierzy, że przyszłość jest w realizacji technologii Bitcoin ” , powiedział Gil Luria, analityk Wedbush Securities, który studiował Bitcoin.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Wpis na blogu powiązanym z ISIS namawia do wspierania terroryzmu kryptowalutą

Płatność Bitcoin

BitPay przedstawia nowy portfel multisig w wersji beta