w

Nymi – Nasze ciało jako hasło, kod autoryzacji

Bezpieczeństwo

Jak zapamiętać wszystkie hasła, PIN-y, kody dostępu ?
Dla każdego z nas w ówczesnych czasach ważne jest bezpieczeństwo.
Świat cyfrowy nie odpuszcza nam na krok. Wiele ułatwień wiąże się również z wieloma niebezpieczeństwami.

Z pomocą przychodzi nam opaska Nymi.
Zamienia ona nasze ciało a konkretnie rytm serca w klucz.

Biometria wykorzystywana jest przede wszystkim jako kontrola dostępu do chronionych pomieszczeń, czy autoryzacji użytkowników korzystających z określonych danych, programów czy urządzeń.
Biometryczne metody badają cechy każdego z nas-cechy fizyczne jak (tęczówka oka, kształt dłoni, twarzy, ucha, DNA, układ naczyń krwionośnych, rozkład temperatury na twarzy, zapach, rozmieszczenie zębów,) jak też cechy behawioralne związane z zachowaniem ( sposób chodzenia, podpis ręczny, głos, sposób pisania na komputerze.
Większość z tych cech można by podrobić

Możliwe że finalnym rozwiązaniem będzie projekt firmy z Toronto – Opaska Nymi.

Nymi- najnowszy portfel bezpieczeństwa do przechowywania Bitcoinów.

Nymi pozwala korzystać z unikalnego rytmu serca EKG (elektrokardiogramu) do uwierzytelnienia tożsamości użytkownika co pozwala na bezprzewodowe kontrolowanie komputera, smartfonu, samochodu, czy portfelu bitcoin. oraz wiele wiele więcej. Twórcy wskazują na jeszcze jedną funkcje – autoryzacje wirtualnego portfela (również z innymi krytowalutami) i banalnie prostą obsługę płatności.

Indywidualny Rytm serca zapewnia podpis biometryczny. Przykładowo ktoś nas okrada. Nie jest w stanie uzyskać do naszych danych dostępu, bransoletka dla nowego właściciela (złodzieja) jest bezwartościowa.
„Z Nymi, gdy odejdziesz od komputera twój portfel Bitcoin zostanie automatycznie zablokowany tłumaczy. Bionym Chieg Kryptograf Yevgeniy Vahlis”.

Wszystkie ważne informacje o koncie będą przechowywane fizycznie na Nymi. Włamanie do komputera nie pozwoli na uzyskanie dostępu włamywaczowi do twoich danych konta.
Portfel pozwoli jeszcze bardziej zabezpieczyć sposób przechowywania klucza prywatnego konta.
Wszystkie transakcje Bitcoin składają się z wymiany kluczy.
Nymi przynosi nam możliwość przechowania klucza prywatnego niezależnie od danego komputera, nośnika, który będzie przywiązany do naszego podpisu biometrycznego EKG.
Technologia jest znana od lat i jest powszechnie wykorzystywana do śledzenia aktywności fitnesss.

Przy pierwszym założeniu bransoletki, użytkownik będzie musiał dotknąć bransoletki drugą ręką by zamknął się obwód i zostały dokonane odpowiednie pomiary.

W dodatku Nymi wcale nie musi być bransoletka-to jest jeden z pierwszych praktycznych pomysłów na wykorzystanie. Równie dobrze może być wykorzystany jako pierścionek, naszyjnik. Ważne by posiadał mechanizm zatrzaskowy.

Aktualnie firma Bionym odpowiedzialna za produkcje urządzenia stara się zainteresować nią większe koncerny.

Cena: 99 $
przedpremierowo: 79$.
Premiera: 2014.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Płatności Bitcoin

Już około 3 tys. firm używających Bitcoinów na liście Bitcoin.Travel

Bitcoin Laptop

Bing zaskakuje, wyprzedza Google