w

Nowojorski bar przyjmuje bitcoiny

Płatności Bitcoin

Od 7 kwietnia jeden z barów na Manhattanie zakończył integrację Bitcoin ze swoim systemem POS i tym samym rozpoczął przyjmowanie płatności w bitmonetach za produkty dostępne w menu. Bar korzysta z usług platformy BitPay zajmującej się przetwarzaniem płatności Bitcoin. Zarząd klubu zdecydował się, że skorzysta z jednej z kilku dostępnych opcji rozliczeniowych umożliwiających natychmiastową zamianę wpływów w walucie bitcoin na dolary. Zatem ostateczny bilans utrzymywany będzie w dolarach.

Obsługa pracująca w nowojorskim barze spędziła cały wieczór na przyswajaniu niezbędnej wiadzy aby móc szybko obsłużyć klientów chcących zapłacić za zamówione przy ladzie piwo w wirtualnej walucie Bitcoin. „Kiedy kilka miesięcy temu otwieraliśmy lokal, powiedziałem, żę musimy być pierwszym nowojorskim barem akceptującym płatności Bitcoin” powiedział Charlie Shrem, 23-letni współwłaściciel baru znajdującego się w sercu Manhattanu. Shrem jest również prezesem BitInstant, firmy, która ułatwia zakup bitcoin w ponad 700.000 punktach rozproszonych na terenie Stanów Zjednoczonych. Charlie jest również wiceprzewodniczącym Bitcoin Foundation, która ma na celu ujednolicenie, ochronę i promocję Bitcoin.

„Po prostu lubię wyprzedzać trendy”, przyznał Alex Likhtenstein, operacyjny właściciel baru. W ciągu pierwszych 36 godzin odkąd umożliwiono płatności w bitcoin, dwóch klientów zdecydowało uiścić rachunek korzystając z nowej opcji płatności.

Likhtenstein chciał przyjmować bitcoiny już od pierwszego dnia działalności lokalu. „Byłem zainteresowany integracją systemu Bitcoin od momentu otwarcia baru w styczniu, bo już wcześniej byłem z nim zaznajomiony. Myślałem, że to fajny pomysł, zwłaszcza, że jeden z moich dobrych przyjaciół jest wiceprzewodniczącym Fundacji Bitcoin … Bitcoin to jest jedna z tych rzeczy która albo zrewolucjonizują system pieniężny lub zakończy się klapą. Jeśli zakończy się klęską, i tak niczego nie ryzykuję.”

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Bitcoin Laptop

Działalność kantoru Bitcoin-24 zawieszona

Ekosystem Bitcoin

Bitcoin zyskuje na sile